Heirieken's Brouwerijen Nederland N.V 152,81 - gesiacn! M/V burg detesting groep 2 2 kinderbijslag 0^1--.. totaal 59,69- 6,75- dó gen tantieme zektwongev )7,32 197,32 gewe'k! 3 too% 80% -i .70,04- 4293,4-1 52 3 N' -'UITKERINGEN 5,99* 19/03/ 1967 bwciiAbMrgesWdper: ^as BRUTO-BEDRAG ornachiïjving code i M F code bedrag i AARREGEUNG spaarrekening btjzondere rek j premie rek. .bijzondere rek. 1 premie rek. rente saldo 156,- 78,- j 156,- 73,- 1,15 96,60 staan onder het hoofd „ziektekost, reg." Op de twee smalle gele bal ken vindt u de cijfers, die op de maand of week betrekking hebben waarvoor de betaling geldt. Degenen, die ook belang stellen in de totaal cijfers van het lopende kalenderjaar vinden onder deze gele balken een gelijke vakverdeling met totalen, waarbij de erboven staande cijfers zijn inbegrepen. De tweede gele balk begint met „aan deel H.B.N. ziektekost, reg." Hier komt het bedrag te staan, dat Heine- ken bijdraagt in de premie ziekte kostenregeling voor de niet verplicht verzekerden, die deelnemen in de Heineken ziektekosten regeling. Die werknemers die voor buitengewone lasten een beschikking van de Inspec teur der Belastingen voor aftrek heb ben ingeleverd bij de salaris- of loon administratie, zullen de toegestane verminderingsbedragen terug vinden in de kolommen „aftrek voor bereke ning van A.O.W./A.W.W. en loon belasting". De kolom „basisbedrag voor soc. verz." is meer van belang voor de administratie dan voor u. De kolom basis bedrag loonbelasting is daarentegen wel belangrijk voor u. In ons voorbeeld betekent het, dat B. in de aangegeven periode een belast baar loon heeft verdiend van 197,32. Vanaf 1 januari tot en met 17 maart bedraagt zijn totaal belast bare loon 3170,04. Na ontvangst van de laatste inkomstenspecificatie van het lopende kalenderjaar zal deze laatste opgave dus de gegevens be vatten, die u nodig heeft om een eventueel in te vullen aangiftefor mulier van de belastingen te kunnen afwerken. In het vakje „basisbedrag tantième lopend boekjaar" ziet u dat B. voor deze laatste periode over 197,32 tantièmegerechtigd wordt. Gedurende het lopende boekjaar, dus vanaf 1 oktober 1966 heeft hij reeds rechten over 4293,41. Na de laatste betaling over de maand september wordt het totaal,.basisbedrag tantième lopend boekjaar" overgebracht naar de kolom „tantième vorig boekjaar". In deze laatste kolom zullen dan nog bedragen bijgeboekt kunnen worden, die op het vorige boekjaar betrek king hebben. In januari van het vol gende jaar kan men dan precies zien over welk bedrag het dan vastge stelde tantièmepercentage wordt toe gepast. Na uitbetaling van het tan tième verdwijnt het bedrag uit de ko lom „basisbedrag, tantième vorig boekjaar". In oktober is men inmid dels weer begonnen met de kolom „basisbedrag tantième lopend boek jaar" te gebruiken om het vanaf 1 oktober verdiende salaris of loon in te boeken. De vermelding van het aantal „ge werkte dagen" en de „ziekte/ongev. dagen" is weer van belang voor de administratie in verband met de af te dragen premie sociale verzekering. De derde gele balk geeft een over zicht van inhoudingen of uitbetalin gen van bedragen, die buiten de fis cale sfeer liggen. In ons voorbeeld wordt ingehouden voor premiesparen 10,voor contributie sportclub 1,10, terwijl voor retouremballage 6,10 werd terugbetaald. Per saldo nog te betalen 5,welk bedrag in mindering is gebracht op het loon. Zoals u ziet staat achter dit bedrag, evenals achter alle andere inhoudin gen, een minteken Op de onderste regel kan B. precies de stand van zijn premiespaarrege ling per de datum van zijn inkom stenspecificatie zien. Onder spaarperiode le boekjaar wordt verstaan de periode oktober 1965 t/m september 1966. De spaar periode 4e boekjaar is de oudste pe riode. Overeenkomstig het reglement van de premiespaarregeling zullen per 1 oktober 1967 de bedragen ver meld onder spaarperiode 4e boekjaar naar de vrije spaarrekening worden overgeboekt. Het bedrag van 1,15 voorkomend in het vakje rente, is de rente ge kweekt tussen 2 uitbetaaldata en wordt per maand respectievelijk per week naar het vakje saldo van de spaarrekening overgeboekt. Mochten er na deze uiteenzetting nog vragen overblijven dan zullen de plaatselijke salaris- of loonadministra- teurs u desgewenst verder inlichten. 5

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 7