Verpakking glass cans nu volledig gemechaniseerd In enkele van onze vorige edities hebben wij u reeds een en ander verteld over de afdeling van de Rotterdamse bottelarij, waar de zogenoemde glass cans verpakt wor den tot „clusters" (drie of zes flessen in een stevige en fraai bedrukte, kartonnen wikkel). Dit gebeurt door twee machines, die beide per minuut honderd clusters kunnen afleveren, hetzij in een verpakking van drie, hetzij in een verpakking van zes flessen per cluster. Het inpakken van de clusters in dozen gebeurde tot voor kort met de hand. Thans is het gehele proces, van de fles via de cluster tot in de doos voor verzending, ge- De voorste ciusterpakmachine heeft een patroonvormer, waarin de flessen gegroepeerd worden in vier rijen van elk twee clusters, Dit geheel wordt later aan het eind van de lijn in de doos neergelaten. mechaniseerd. De clusterpaks komen in een enkele lijn uit de ciusterpakmachine, worden daarna automatisch in het gewenste patroon gebracht en tenslotte met be hulp van het bekende valprincipe in dozen ingepakt. De glass cans, een bijzonder model (eenmalige) flessen met een korte hals. zijn slechts 15 cm hoog. maar hebben niettemin een inhoud van 33 cl. Evenals de overige produktie in flessen van onze Rot terdamse brouwerij zijn de glass cans bestemd voor de export. De achterste machine heeft een verdeler, die de clusters om en om in twee banen leidt. Aan het eind van de lijn worden telkens twee maal twee clusters in een doos verpakt. Een overzicht van de twee clusterpakmachines met op de achtergrond de aanvoer van de flessen, op de voorgrond de aanvoer van de lege dozen. 1

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 3