mi inrichting vak i;i:n i;aa\i: ir Cor Lange, Rotterdam, 19 jaar. Hij werkt op de afdeling export boekhouding. Zijn liefhebberijen zijn voetbal, zwemmen, modelbouw en schrijven. mode. De groenteboer heeft wel wat sinaasappelkisten over, die je tegen de muur aan kunt timmeren of ze gebruiken om er een tafel van te maken. De kisten tegen de muur kunnen dan als wandkastjes dienst doen. Een visnet aan de muur of tegen het plafond staat ook niet gek Om het geheel te ver fraaien, hang je aan het net nog een paar flessen, bijvoor beeld wijnflessen die in een vormen te koop. De safaristoel is tegenwoordig bijzonder in trek. Je kunt de stoelen ook zelf maken, maar daar moet je handig in zijn. De kamer is nu, wat de inrich ting betreft, klaar. Om er nog wat variatie in te brengen, kun je gebruik maken van bijvoor beeld een boomstronk, die je ergens in het bos gevonden hebt, door er dan een planten bak van te maken. ALS JE kamer ingericht moet worden, loop je je suf te pie keren, hoe dat nu eens zal moeten gebeuren In de eerste plaats moet het niet te duur worden, want daar heb je geen geld voor. Je gaat regel matig met je vriendin uit en dat loopt veelal in de papieren. Dus dacht ik zo, laat ik het eens in het Spaans doen. dat is tegenwoordig wel in de 2 mandje zitten. Tenslotte kun je in het net aan het plafond bier viltjes leggen. Om meer bergruimte te krijgen, kan een kast uit de oude tijd dienst doen. Je kalefatert hem op en geeft hem een kleur naar eigen zin. Nu hebben we alles zo'n beetje gehad op de stoelen na. Deze stoelen zijn in de meest gekke 3 Aan een van de andere muren zal een schilderij best staan, het mooiste is natuurlijk een eigen ontwerp. Om het schil derij goed uit te laten komen, richt je er een spotlight op. Zo zie je dus dat, als je maar genoeg fantasie hebt, er een goede en een bijzondere kamer van te maken is Cor. Het Algemeen Dagblad wijdde op 14 januari jl. een groot artikel aan de Afro Beatgirls, die op 13 januari een protest demonstratie hielden en in het De la Martheater een voorstelling gaven voor vertegenwoordigers van de televisie, vrienden en bekenden. Daar Heineken, door reclamewagens be schikbaar te stellen ook aan de demon stratie medewerking verleend heeft, ben ik eens gaan kijken in de Amsterdamse Vondelstraat waar Helen Ie Clercq, de leidster van deze groep, woont. Helen vertelde mij, dat de groep inmid dels omgedoopt is in Dansgroep Helen Ie Clercq Zij zelf heeft een klassieke opleiding gehad en zit al jaren in het vak. Zij heeft in Spanje als flamenco een juniorengroep. treedt alleen tijden Veel van hen zittei hebben een baan. seniorengroep zijn f hankelijk van het da alleen beat, nee, worden door deze zelfs de charleston grootmoeders toe. Alleen in klassieke geen les. Wel hebb klassieke opleiding Helen hun echter n Dcarna gingen we „protestdemonstratk telde dat ze deze c niseerd had omdat t danseres gewerkt en ook in een Ameri kaans negerballet. Samen met haar assistente Linda Simon sen, die ze op haar studiereis in Ame rika ontmoette, leidt ze een dansschool in Amsterdam. Daar geeft ze onder an dere les in beatdansen. Op mijn vraag of er veel jongens onder haar leerlin gen waren vertelde ze, dat dit gelukkig beter liep dan een jaar geleden Wel is het volgens Helen zo, dat jongens over het algemeen meer verlegen zijn dan meisjes. Ze heeft twee groepen waar ze mee op treedt, namelijk een seniorengroep en visie Stichting allee engageerde De N kregen hierdoor ge hun actie niet doorg kans bestond dat niet meer voor de treden De Britse va voor hen hogere lor hier niet voor, mat van een advertentie je beatgirl worden?' aan. Op deze adve 900 meisjes waarv, onder 3 danspedagoc Toen bleek dat de E BI) DE FOTO'S: 1. Twee zwart geverfde sinaasappel- kisten. De linker kist doet dienst als boekenkast en de rechter als loudspeakerkast. De versterker bo ven op het kastje regelt de toon van de loudspeakers in de rechter kist en van de ronde loudspeaker onder de linker kist. 2. Een wat ruimere blik op de kamer. Je ziet een tafel, gemaakt van een sinaasappelkist met een marmeren plaat er op, een soort vlinderstoel en een schildersezel met een doek er op. 3. Op deze foto is een hoek van de kamer te zien. Tegen de muur hangt het visnet Links de zelfge maakte stoel, die erg lekker zit. Rechts een safaristoel. 4. Het oude kastje met daarvoor de boomstronk. Enkele senioren in actie. V.l.n.r. Ellen Bergsma, Helen Ie Clercq, H Schoonenberg.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 26