verandering in de jeugdrubriek onder redactie van: jan van dungen, rudie van eekert, hans jonkers, marie-anne slinger, peter steenbekkers, greet de klerk, ad sinkeldam, els küper, dick van yperen, jos berlo, aart koopmans, cor lange. is gecensureerd alvorens hij op de markt verscheen, is reeds typerend voor de stijl die de dichters op deze plaat ge hanteerd hebben. Een eenmalig aandach tig beluisteren van de plaat is m.i. de moeite waard. Ook het feit, dat de Zipps reeds in Parijs met succes hebben opgetreden, een maal in diverse beroemde clubs, zoals het Bus-paladium en La Locomotive en eenmaal in een exclusief Frans tiener- T.V. programma, is voor jullie wellicht aanleiding deze jongens eens te beluis teren. Hans. De Zipps uit Dordrecht op de hoes van een van hun platen, merk Relax. DAT DE HEDENDAAGSE „simpele" beatmuziek langzamerhand aan het ver dwijnen is, zal een ieder wel zo lang zamerhand duidelijk zijn. Een jaar geleden al waren de Dordtse Zipps, bestaande uit Philip Elzerman, leadzanger, guitaar, mondharmonica en fluit, Peter Nuyten, solo, Theo Verschoor, bas en Johnny Noce Santoro, drums, zeer druk op zoek naar een nieuwe sound. Zij hebben toen in Nederland de Ameri kaanse Psychedelic-sound" geïntrodu ceerd. De geluiden die deze knapen voortbrengen, hebben de bedoeling de luisteraar geestelijk op een zeer inten sieve wijze bij de muziek te betrekken. Mede door hun nieuwe vondst, namelijk door vanaf het podium met behulp van veel gekleurde spots lichtimpulsen en kele malen per seconde de pikdonkere zaal in te zenden, zijn zij èn door de zeer aparte Psychedelic-sound èn door die bijzondere licht-act, één van de weinige beatgroepen, die in ons land nog volle zalen trekken. Tevens hebben zij een enorme publici teit verworven met de live-opname van het „beat and poetry"-verschijnsel met medewerking van de wel zeer progres sieve dichters Katerberg en Boender, in het Dordtse Dolhuys. Deze plaat, een E.P., waarop de Am- Hans Jonkers, Rotter dam. 22 jaar. Het be drijfsbureau is zijn werk terrein. In zijn vrije tijd leidt Hans een beatsoos in Dordrecht. Verder houdt hij zich bezig met lezen, fotograferen en zeilen. sterdamse dichter Simon Vinkenoog een voorwoord spreekt, is werkelijk een doorbraak in de dichtkunst. Door de dichters n.l. wordt niemand en niets ontzien en wordt op een Provo-achtige wijze het gezag en alles wat daarmee uitstaande heeft, bijzonder gehekeld. Dat deze plaat door diverse instanties

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 23