BEBITO BRACHT KOMISCHE THRILLER De moordenaar, door mevrouw Piper ontmas kerd, probeert een derde slachtoffer te maken. ningen uiteen. De één vond de mu ziek. te hard en de verlichting te fel, de ander vond dat de sterkte van de muziek juist goed was en had geen last van de felle verlichting. Maar je kunt het nu eenmaal niet iedereen naar de zin maken. Onze toneelvereniging Bebito heeft weer voor een gezellige avond ge zorgd. We zien, nu er weer een regisseur gevonden is, alweer vol spanning uit naar de volgende avond. Gespannen aandacht in de zaal. Voor een nagenoeg volle zaal bracht de Heineken Toneelvereniging Be- (ste)-bi(er)-to(neel) op vrijdag 31 maart jl. „Bemoeial" voor het voet licht, een komische thriller van Jack Popplewell. Van het begin tot het eind hebben onze acteurs en actrices de zaal in spanning gehouden en te vens kostelijk vermaakt. Het stuk speelde zich af in het privé-kantoor van Richard Marshall (Piet Hoog vliet) op een der bovenste verdiepin gen van een groot kantoorgebouw in Londen. Het begon direct al goed. Een ze nuwachtige mevrouw Piper (een rol die geknipt bleek voor Rietje Klein geld) rende binnen, pakte de telefoon en belde de politie. Zij had een lijk Mevrouw Piper vertelt ,,in haar eigen woorden" hoe ze het lijk ontdekte. V.l.n.r. Bep van Ginneke, Marleen Schönberger, regisseur Ger Slooter, Cor van de Velde, Rietje Kleingeld, Mary Kobessen, Piet Hoogvliet, Rie Aanen en Jaques van Dijk. ontdekt in de kamer van Robert Wes- terby (Bep van Ginneke). Tot haar grote schrik zag zij dat het lijk haar gevolgd was naar het kantoor van Richard Marshall en tot overmaat van ramp directeur Richard Mar shall zelf was. Een grote gil, telefoon op de haak en weg was mevrouw Piper. Rietje Kleingeld droeg, samen met Cor van de Velde (commissaris Baxter) het gehele stuk. Zij speelden werkelijk voortreffelijk en zorgden voor veelvuldig geschater in de zaal. Jacques van Dijk maakte als recher cheur Goddard een zeer verdienste lijk debuut. Mary Kobessen gaf ge stalte aan de deftige directeursvrouw Claire Marshall en Marleen Schön berger speelde als Marian Selby een echte directie-secretaresse. Rie Aanen was als Vickie Reynolds een levens echt kantoormeisje. Alleen één klein dingetje. De achter volging van mevrouw Piper door moordenaar Robert Westerby was niet helemaal echt. Een moordenaar doet meestal meer moeite om zijn slachtoffer te pakken te krijgen. Maar het was een kostelijk stuk en de spelers komt dan ook alle lof toe, evenals souffleuse Cobie Kleingeld, regisseur Ger Slooter en zeker ook inspeciënt E. Verbiest, de man die achter de schermen veel werk ver zette. Na afloop van „Bemoeial" was er bal met medewerking van „Trio Bert de Lange". Over dit bal lopen de me- 15

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 17