SLUYMERS VAN FRENK ZN. OPNIEUW „HEINEKEN BIER BILJARTER" W. H. van den Berg f Evenals in 1965 heeft de biljartver eniging „Heineken" onder het motto „Gezellige biljarters drinken Heine ken Bier" een nederlaagserie uitge schreven. Aan dit toernooi, dat van 10 januari tot en met 14 februari duurde, werd door onderstaande ver enigingen deelgenomen. Zoals de uitslag, die in percentages het door de verenigingen gemaakte aantal caramboles weergeeft, laat zien, heeft Heineken alle zes wed strijden gewonnen. 1. Van Ommeren 82,04 Heineken 89,87 7,83% 2. Frenk Zn. 88,26 Heineken 99,83 11,57% 3. Van Nel Ie 73,15 Heineken 96,74 23,59 4. S.C.R. 71,48 Heineken 95,25 24,77 5. Landsmeer 69,50 Heineken 99,63 30,13% 6. Neptunus 65,00 Heineken 100,00 35,00 Van de andere verenigingen heeft Van Ommeren het beste resultaat ge boekt. Van elke van de zes deelnemende verenigingen werd vervolgens één speler gekozen, die op 28 februari zou deelnemen aan de strijd om de titel Heineken Bier Biljarter". In de eerste ronde werd de eerste wedstrijd gestreden tussen Zwaan (Neptunus, 135) en Bosch (Van Om meren, 60). Door goed spel wist Zwaan in 37 beurten te winnen met een hoogste serie van 36 caramboles. Op de andere tafel speelden de twee oude rivalen Sluymers (Frenk Zn, 120). die vorig jaar Bier Biljarter werd, tegen Verdonk jr. (S.C.R., 60). Deze partij werd door Sluymers ge wonnen in 27 beurten. De derde wed strijd ging tussen Roos (Van Nelle, 75) en Enschot (Landsmeer, 50). In deze beide spelers de Bier Biljarter zou worden. In de 26e beurt overwon Sluymers. In de derde en laatste ronde kwam Verdonk (60) uit tegen Sluymers (120). In de zevende beurt liet Ver donk een mooie positie achter voor Sluymers, die aan een serie ging bou wen. Bij 43 liep Sluymers reeds weg en zijn tegenstander maakte aanstal ten om te stoten. Maar de arbiter telde door (deze bal was raak, heren. De arbiter stond er bovenop). Sluy mers, toch even uit zijn concentratie, ging door en kwam tot een machtige serie van 58. Onder een daverend ap plaus en de yell „Toontje zal wel de verrichtingen van de heer Sluymer snel tempo wist Roos te winnen. Van de drie verliezers Bosch, Verdonk en Enschot lootte Verdonk bij voor de volgende ronde. In de tweede ronde speelde Roos (75) tegen Verdonk (60). Hoewel Roos in de eerste zeven beurten 29 caramboles scoorde moest hij de overwinning aan de onregelmatig scorende Verdonk laten. Op tafel 2 werd dé partij van de avond gespeeld. Hier kwamen twee sterke tegenstanders tegen elkaar uit. Zwaan (135) tegen Sluymers (120). Toen stond reeds vast dat één van zien" maakte een verslagen Verdonk er nog het beste van. In de 17e beurt beëindigde Sluymers deze mooie par tij. Voor de tweede maal was Sluy mers „Heineken Bier Biljarter". Door vereniging Frenk Zn werd als troostprijs een grote schaal fruit aangeboden aan mevrouw Verdonk. Aan „onze" medewerkster Ria, die deze avond aanwezig was, werd ook gedacht. Als dank van alle biljarters mocht zij een grote doos likeurbon bons in ontvangst nemen. In hun slotwoord bedankten de zes voorzitters onze vereniging voor de zoals altijd tot in de puntjes geregelde gezellige avonden en spraken de hoop uit nog eens voor zo'n toernooi te mogen terugkomen. De Geus Heineken Bier Biljarter 1967, de heer Sluymer, ontving de trofee uit handen van voorzitter Streuper In gespannen aandacht volgden de aanwezigen Op 9 april jl. is onze voorzitter, de heer W. H. van den Berg, overleden. Hoewel hij reeds geruime tijd ernstig ziek was, kwam het bericht van zijn overlijden toch nog onverwacht. Het heeft ons allen zeer geschokt. De heer Van den Berg was niet zo maar een voorzitter, hij was de motor van onze vereniging en medeoprichter daarvan. Met zijn hele wezen heeft hij zich ingezet voor onze vereniging en hij stond altijd voor iedereen klaar. Zijn enthou siasme, zijn spontaniteit, zijn sportiviteit en oprechtheid zullen ons nog lang bijblijven. Ook zijn fiere pas en zijn stimulerende in vloed tijdens de Vierdaagse zullen wij erg missen. Het bestuur van de Wandelsport vereniging Heineken Rotterdam.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 16