DANKBETUIGINGEN OPNIEUW GOED GESCHOTEN Vlinders vangen met Heineken bier KOMENDE JUBILEA EN PENSIONERINGEN Ook de Personeelsunie Rotterdam heeft veel aan de jubilaris te danken. De heer Kleingeld zei daarover: „Vanaf 1942 heeft de heer Cottaar bijdragen op artistiek gebied geleverd ten behoeve van revues, toneelvoorstel lingen en jaarfeesten. Altijd was er wel iets bij, dat hij gemaakt had." De heer Kleingeld eindigde met een woord van hartelijke dank namens de PUR, hetgeen hij vergezeld deed gaan van een geschenk. De afdeling huisverbruik kwam gelukwensen aanbieden bij monde van de heer Van Son, die onder meer zei de jubilaris te willen betitelen als „de kunstenaar die ver koopt". „De visitekaartjes, die u maakte, pasten overal bijzonder goed. Wij zijn u erkentelijk dat wij steeds een beroep op u mochten doen en van uw gaven mochten profiteren." Ook de heer Van Son liet zijn woorden van dank vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waar dering. De jubilaris tenslotte dankte voor het vertrouwen dat men in hem en in zijn werk gesteld had en voor de waardering voor zijn werk. Ook sprak hij zijn dank uit voor hetgeen men hem in woord en daad op deze dag bereid had. Mede namens mijn vrouw en zoon mijn hartelijke dank aan directie, chefs, collega's, medewerkers en belangstellenden voor de waarderende woorden, felicitaties en mooie cadeaus, die ik mocht ontvangen ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum. J. PUTS Voor de bij mijn 25-jarig jubileum ontvangen cadeaus, vriendelijke woorden en vele blijken van belangstelling wil ik mede namens mijn vrouw en kinderen langs deze weg mijn welgemeende dank uitspreken. A. VAN DER WAAL Mede namens mijn vrouw wil ik graag mijn dank betuigen aan directie en chefs, aan de sprekers en hen die aan de cadeaus hebben bijge dragen, voor de waarderende woorden en de geschenken onder couvert en in natura ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum. PIET COTTAAR Dankzij de medewerking van de redactie van Televizier kunnen wij wederom een foto plaatsen uit de rubriek „Goed Geschoten" van dit blad. Het is steeds de combinatie goede foto - geestig onder schrift die een schot in de roos oplevert. Mochten er onder onze lezers amateur-fotografen zijn, die op een dergelijke manier raak geschoten hebben, dan zullen wij ook hun combinatie gaarne opnemen. Dat gebeurt me nou altijd als ik geen opener bij me heb. De Duitser Peter Ryhiner, die overal ter wereld dieren in het wild vangt om ze daar na onder te brengen in verschillende dieren tuinen, heeft een boek over zijn belevenissen geschreven. In de navolgende passage ver telt hij dat men Heineken bier gebruikt om vlinders te vangen. „Zelfs een kist Heineken bier moest mee genomen worden. Serge (een vriend van de schrijver) zei, dat bier het beste lokmiddel voor vlinders was. Het was helemaal niet gemakkelijk om in Buenos Aires Hollands bier te verkrijgen, en bovendien was het duur, maar Serge verzekerde mij, dat het de moeite en de kosten ruimschoots zou lonen." Wij wisten reeds, dat Heineken een geliefd artikel is. Maar dat vlinders er de voorkeur aan geven, nee, dat wisten wij nog niet. Het mooiste komt echter nog. Toen de twee dierenvangers eindelijk, na dagenlang trek ken door het oerwoud, op de plaats van bestemming aangekomen waren, opperde Serge het idee dit feit met een biertje te vieren. Dat gebeurde en het bleef natuurlijk niet bij één fles. Peter Ryhiner vervolgt dan in zijn boek: „Toen ik de volgende morgen wakker werd, zag ik hoe Serge de lege flessen onderzocht om vast te stellen dat geen van de flessen nog een restje bevatte. Ik keek naar hem, tot het ineens tot me doordrong. „In hemels naam, vertel me niet dat we al het bier opgedronken hebben!" riep ik ontzet. „Tot op de laatste druppel", zei Serge, „wat doen we nu?" Serge probeerde toen met suiker en verschillende bloesemsappen andere lok middelen te fabriceren, maar ze vingen slechts enkele onbeduidende vlinders. Ten einde raad zijn ze toen maar teruggekeerd naar Buenos Aires. 2 mei: H. van Zuylen. salarisadministrateur Amster dam, 40 jaar. 7 mei: M. A. Sporrel, machinekamer Amsterdam, 25 jaar. 9 mei: G. Schutter, interne dienst Amsterdam, 40 jaar. 16 mei: G. M. W. Engelse, mechanische werkplaats Rotterdam, 40 jaar. 19 mei: C. Hirt, centraal magazijn Rotterdam, 25 jaar. 31 mei: G. J. v. d. Schans, ketelhuis Rotterdam, met pensioen. 31 mei: J. C. Mouthaan. mouterij Rotterdam, met pensioen. 12

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 14