31 LARISSEN jubilaris met deze mijlpaal in zijn loopbaan geluk te wensen. De heer Kamphorst, die de feestelijke bijeenkomst opende, speldde alvorens de jubilaris toe te spreken hem eerst het ereteken voor vijfentwintig dienstjaren op de revers. In zijn terugblik op de loopbaan van de heer Van der Waal merkte de heer Kamphorst op, dat het begrip controle daarin een grote rol had gespeeld. De heer Van der Waal, die vóór zijn Heineken tijd bij een con- trolebedrijf werkzaam was geweest, begon in 1942 bij de poortcontrole. In 1950 verhuisde hij naar de expedi tie. Ook op deze afdeling maakte het element controle een belangrijk deel van zijn werkzaamheden uit. In die tijd, toen onze derde vestiging, Den Bosch, nog niet bestond, werden grote delen van ons land, die nu door laatstgenoemde brouwerij worden bediend, vanuit Rotterdam van bier voorzien. Nadat Den Bosch in be drijf was gekomen, namen de werkzaamheden op de expeditie te Rotterdam af. In verband daarmee werd de jubilaris, nu ongeveer twee jaar geleden, overgeplaatst naar de boekhouding. Op die afdeling kwam hij weer volop in de controle te zitten, namelijk die van de inkoopfacturen, een veelomvattende taak, waarin onder andere ook de rekeningen voor alle mogelijke geleverde diensten begrepen zijn. Het totaal aantal facturen be loopt nu meer dan dertigduizend per jaar. De heer Kamphorst sprak met veel waardering over het werk van de jubilaris, dankte hem namens Heineken voor zijn vasthoudendheid en doorzettingsvermogen en over handigde hem de gebruikelijke envelop met inhoud. Ook de directe chef van de jubilaris, de heer Van Elde- ren, sprak woorden van warme waardering, die hij ver gezeld deed gaan van het cadeau namens het personeel, een prachtige klok. Na de aankoop hiervan was nog een bedrag aan geld over, dat, zo dacht de heer Van Elderen, de jubilaris wellicht zou kunnen gebruiken voor een van zijn volgende, buitenlandse reizen. In zijn dankwoord zei de heer Van der Waal dat hij aanvankelijk een beetje sceptisch tegenover de viering van zijn jubileum had gestaan. Toen hij echter bij zich zelf nog eens de afgelopen vijfentwintig jaar de revue had laten passeren, was hij tot de ontdekking gekomen, dat deze jaren een wezenlijke binding met Heineken hadden opgeleverd. En ook dat het dagelijkse werk hier, dat een deel van zijn leven was geworden, daarop een stempel in gunstige zin had gedrukt. Een persoonlijke herinnering aan een voorval uit de oorlogsjaren, dat op hem diepe indruk had gemaakt, was voor de jubilaris, zo vertelde hij, een illustratie van het goede werkklimaat bij onze maatschappij. De heer Van der Waal besloot met een woord van dank aan de directie, aan de sprekers voor hun vriendelijke en waarderende woorden en aan de collega's en alle anderen die hadden bijgedragen aan het buitengewoon mooie cadeau. De derde zilveren jubilaris te Rotterdam (30 maart 1967), de heer P. L. J. Cottaar van de afdeling reclame. U ziet „de kunstenaar die verkoopt" bij een van zijn werkstukken. 25-jarig jubileum P. L. J. COTTAAR Donderdag 30 maart jl. was er opnieuw een feestelijke bijeenkomst in de raadskelder te Rotterdam, met weder om een zilveren jubilaris in het middelpunt van de belangstelling. Het was de heer P. L. J. Cottaar van de afdeling reclame, de man die sinds zijn indiensttreding onafgebroken als reclameschilder werkzaam is geweest. Zoals de heer Arendsen in zijn toespraak terecht op merkte, heeft de jubilaris een ..merkwaardige" baan. Hij werkt in Rotterdam, zijn baas zit in Amsterdam en hij krijgt van iedereen overal vandaan opdrachten. In de loop der jaren zijn honderden muurschilderingen, wanddecoraties, verplaatsbare, geschilderde figuren en allerlei andere werkstukken van de hand van de heer Cottaar verspreid over het hele land. De heer Arendsen zei verder dat wij van Heineken blij zijn met de gaven van de jubilaris. ,,Want", aldus de chef reclame, „scheppende mensen zijn schaars". Aan het slot van zijn toespraak overhandigde de heer Arendsen de jubilaris een blanco envelop, met het ver zoek deze nu eens niet te beschilderen en aan de inhoud een passende bestemming te geven. De heer Arendsen betrok ook mevrouw Cottaar in zijn dank namens Heineken voor hetgeen de jubilaris voor onze maatschappij heeft gedaan. Daarna werd de heer Cottaar onderscheiden met het ereteken voor vijfentwin tig jaar trouwe dienst. Namens de afdeling reclame overhandigde de heer Arendsen ten slotte een grote doos sigaren. De heer Kok, die namens het personeel van Rotterdam sprak, vertelde dat de jubilaris in 1942 als eerste karwei het letteren van auto's kreeg uit te voeren. Dat had hij kennelijk zo goed gedaan, dat hij meteen in vaste dienst kwam. In die tijd heeft de heer Cottaar zes jaar de avondacademie gevolgd, wat geen gemakkelijke opgave was, maar waarbij hij veel steun van zijn vrouw had ondervonden. „Wij maken je werk van dichtbij mee", vervolgde de heer Kok, „en wij zijn vol bewondering voor wat er uit jouw handen komt en ook voor de eigen stijl in je werk." Het personeelscadeau bestond uit een envelop met inhoud, terwijl de heer Kok voorts namens de andere „zolderbewoners" nog een cadeautje overhandigde. 11

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 13