Amateur-fotografen van Heineken zowel in Nederland als daarbuiten, opgelet! Er komt weer een fotowedstrijd! Een krachtmeting tussen degenen die als liefhebberij de camera hanteren en de lens richten op alles wat de moeite van het vangen waard is. Deze keer schrijven wij een wedstrijd uit met twee verschillende onderwer pen. Eén voor onze amateurs in Nederland (groep 1en één voor hen, die als Heineken employé buitens lands werkzaam zijn (groep 2). De onderwerpen zijn zo gekozen, dat elke amateur-fotograaf in ruime mate de kans krijgt in de roos te schieten en daarmee op een van de beschik baar gestelde prijzen te mikken. Het onderwerp voor onze fotografen in Nederland luidt ,,De straat". Voor een nadere omschrijving zouden wij hieraan alleen willen toevoegen in al haar facetten". Bij de beoordeling van de inzendingen zal in het bijzonder gelet worden op originaliteit. Het gaat dus in de eerste plaats om de wijze waarop u het onderwerp benadert en in beeld brengt. Daarbij dienen de opnamen natuurlijk wel aan redelijke technische eisen te voldoen. Het tweede onderwerp, voor onze Heineken mensen in het buitenland, biedt, in al zijn eenvoud, eveneens vele mogelijkheden om tot een schot in de roos te komen. Het luidt „Kinderen" en voor dit onderwerp geldt evenzeer dat bij de jurering in de eerste plaats gelet zal worden op originaliteit. Bij vorige wedstrijden hebben we wel eens de klacht ge hoord, dat onze mensen in het buiten land niet konden deelnemen, omdat zij praktisch alleen maar kleurendia's maken, terwijl voor de wedstrijden tot nu toe uitsluitend zwart/wit foto's mochten worden ingezonden. Om dit bezwaar weg te nemen en deelname voor onze mensen in het buitenland mogelijk te maken, geldt voor hen dat zij hun opnamen op kleurenmate- riaal kunnen maken. Om alle deel nemers van groep 2 bij de beoordeling gelijke kansen te geven, moeten we als voorwaarde stellen, dat uitsluitend kleurend/a's mogen worden ingezon den. De overige voorwaarden, voor beide groepen, vindt u hieronder. 1 Deelname staat open voor alle Hei neken werknemers en hun huisge noten. 2° De deelnemers worden onderge bracht in twee categorieën: Groep 1Alle Heineken employés in Nederland. Groep 2: Zij, die in onze dienst buitenslands werkzaam zijn. 3° Het onderwerp voor groep 1 luidt „De straat" (zwart/wit foto's). 4° Voor groep 2 is het onderwerp „Kinderen" (kleurendia's). 5° Per deelnemer mogen in groep 1 maximaal 3 foto's zwartlwiten in groep 2 maximaal 3 kleurendia's in gezonden worden. 6° De foto's en dia's dienen te zijn voorzien van de naam van de in- zend(st)er, terwijl diens/haar naam en adres op een apart vel bijgevoegd moeten worden. 7° Het formaat van de in te leveren foto's (groep 1) is vastgesteld op 18 x 24 cm (niet opgeplakt). Voor de dia's (groep 2) geldt, dat het for maat maximaal 4x4 cm mag zijn. 8° Uitsluitend in 1967 gemaakte foto's/ dia's dingen mee naar de prijzen. 9° Inzendingen (goed verpakt!) richten aan Redactie Vers van 't Vat, Crooswijksesingel 30, Rotterdam. Linksboven op de envelop vermel den „Fotowedstrijd 1967". 10° De jury zal bestaan uit de heren W. Broeder, fotograaf, J. Vrijhof, fotograaf en W. J. Bruggeman, re dacteur Vers van 't Vat. 11° De deelnemers verklaren zich ak koord met eventuele plaatsing in Vers van 't Vat van de door hen ingezonden opnamen. Wat de kleurendia's betreft, moeten wij hierbij de beperking maken, dat deze in verband met de kosten al leen in zwart/wit zullen worden af gedrukt. 12° De sluitingsdatum is vastgesteld op oktober 1967. 13° De uitslag zal in het Kerstnummer van Vers van 't Vat worden be kendgemaakt. 14° Voor de beste resultaten in iedere groep worden drie prijzen beschik baar gesteld, een eerste prijs van 50,een tweede prijs van 30, en een derde prijs van 20, 15° Eventuele eervolle vermeldingen zullen worden gehonoreerd met een geschenkbon a 7,50. Wij wensen alle deelnemers een goede fotojacht. De onderwerpen bevinden zich in uw naaste omgeving; zij liggen, om het zo te zeggen, op straat. En omdat het bij deze wedstrijd in de eerste plaats gaat om originele foto's, heeft iedereen een kans. Veel succes! Zo maar een foto, van zo maar een straat. NIET als voorbeeld voor groep 1, maar als illustratie van het feit, dat de onderwerpen overal ,,voor het grijpen liggen". 9

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 11