VOOR TOPSCORER F. A. VAN DER KINT 3 tOOO,- Groot nieuws van de ideeënbus Amsterdam. De lijst van topscorers in de ideeënbus wordt sinds 17 fe bruari 1967 aangevoerd door de heer F. A. van der Kint, die als beloning voor een van de door hem ingezonden ideeën een bedrag van duizend gulden in ontvangst mocht nemen. Het werd hem, samen met nog eens honderd vijftig gulden voor een ander idee, overhandigd door de voorzitter van de centrale ideeënbuscommissie, ir. H. Wanschers. Aan het einde van de middag was een bijeenkomst belegd in de raadskelder waar allen, die direct of zijdelings bij het idee en de uitvoering ervan be trokken waren geweest, van hun be langstelling blijk gaven. Voordat hij de grootste-beloning-tot- nu-toe uitreikte, hield de heer Wan schers een korte toespraak, waarin hij onder meer het geesteskind van de heer Van der Kint omschreef als het klassieke voorbeeld voor de manier waarop een goed idee tot stand moet komen. Daarvoor zijn nodig zowel vakkennis, interesse als het gericht kunnen denken, waarbij onder het laatste moet worden verstaan: het af stemmen van het denken op een be paald doel. Bij deze twee ideeën was zeer duidelijk aan genoemde voor waarden voldaan, aldus de heer Wan schers, die verder zei: „Uw ideeën zijn ook daarom zulke mooie voor beelden, omdat ze aantonen dat juist in de eigen werkzaamheden, waarvan we zelf de mogelijkheden en moei lijkheden ondervinden, de kans ligt tot ontstaan van bruikbare ideeën." De heer Van der Kint is als bank werker/monteur in de bottelarij werk zaam. Het eerste voorstel, dat met duizend gulden beloond werd, betrof verbeteringen aan de uitlopen van de Holstein Kappert-spoelmachine. Het tweede idee behelsde een beveili ging aan de inloop van de beide spoelmachines. De heer Wanschers noemde de uit reiking van een dergelijke hoge be loning een unieke gebeurtenis in de geschiedenis van de ideeënbus, die straks in oktober acht jaar bestaat. Topscorers tot nu toe waren de heer A. van der Kallen, bankwerker/mon teur in Den Bosch met 650,de inmiddels gepensioneerde ma chinist van de Rotterdamse brouwerij. de heer R. J. P. Sutter, met 624, en de heer J. Moes, destijds bankwer ker, nu voorman in de algemene werkplaats te Amsterdam, met 500,In de ruim zeven jaar van het bestaan van de ideeënbus zijn, zo deelde de heer Wanschers mee, 1129 ideeën afgehandeld. Voor 20 procent van deze ideeën kon een aanmoe digingspremie worden toegekend, ter wijl 32 procent in aanmerking kwam voor een beloning. De heer Van der Kint behaalde ook wat zijn totaal aantal inzendingen betreft een hoge score: van zijn zes ingezonden voor stellen werden er vijf beloond. De heer Wanschers sprak tenslotte de hoop uit dat het succes van de heer Van der Kint anderen zal inspireren ook of opnieuw zich in te zetten om te scoren op een gebied waar, zoals telkens weer blijkt, nog vele doelpun ten gemaakt kunnen worden. Daarna overhandigde de heer Wan schers, onder applaus van de aan wezigen, de envelop met het totale bedrag van de beide beloningen aan de heer Van der Kint die, na een kort dankwoord, nog vele gelukwensen in ontvangst mocht nemen. Topscorer Van der Kint bij een van de wasmachines, waarin Een feestelijk onderonsje met chefs en collega's. het duizend-gulden-idee verwerkt is. ,,Tel uit je winst!" gold op 17 februari jl. voor de heer Van der Kint te Amsterdam, die op de foto zojuist een bedrag van ƒ1150,ontvangen heeft uit handen van de heer Wanschers.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 5