FOTO- EN FILMCLUB De foto-van-de-maand, januari, was van J. van Roon jr., groep beginners (junior). Van Roon heeft hiervoor een snelle film gebruikt, deze film overontwik- keld en tenslotte een vergroting op hard papier gemaakt. Dit alles om de korrel in de hand te werken. Het is zeer leerzaam om te experimenteren en het geeft dan zeker voldoening als de foto als foto-van-de-maand wordt gekozen. De foto-van-de-maand, februari, was van C. Poot, ook van de groep begin ners (junior). Poot heeft voor de eer ste maal foto's ingeleverd. Op deze foto was door de jury wel het een en ander aan te merken (natuurlijk!). Jammer dat de voorgrond te storend is. De insluiting is fraai gekozen en het geheel geeft goed de sfeer van een winterlandschap weer. Zoals u ziet is dus tweemaal een foto gekozen uit de groep beginners. Hier uit blijkt, dat dit beslist geen vergeten groep is, integendeel, de meeste leden van onze club zijn in deze klasse in gedeeld en de jury schenkt aan een foto van een beginner minstens even veel aandacht als aan een foto van een gevorderde en houdt er met de beoordeling terdege rekening mee in welke klasse de maker van de foto is ingedeeld. Als u kritiek verdragen kunt, (soms wordt u ongezouten de waarheid ver teld) en u kunt een redelijke vergro ting maken, (als u het niet kunt, dan léren we het u) levert u dan een foto in voor de foto-van-de-maand. Aan de leden die alleen maar briefkaarten „verslinden" in de doka, vragen wij: Pak eens een groter vel papier, expe rimenteer eens, maak eens een flinke vergroting! Elk jaar geeft de fotoclub een cursus voor beginners. In deze cursus wordt veel behandeld; het donkere kamer werk maakt hiervan een belangrijk deel uit. Ook al heeft u een eenvou dige camera, na afloop van de cursus bent u in staat zelfstandig vergrotin gen te maken. In onze donkere kamer kunnen de leden naar hartelust ont wikkelen en vergroten en een moder ne apparatuur staat tot hun beschik king. Bent u nog geen lid van onze fotoclub en toch geïnteresseerd in de foto grafie? Gaat u eens praten met een van de bestuursleden want het heeft voor de amateurfotograaf vele voor delen lid van onze club te zijn. Foto-van-de-maand, januari, 1. van Roon jr., groep beginners (junior). Foto-van-de-maand, februari, C. Poot, groep beginners (junior).

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 25