Cees Verkerk prolongeerde wereldtitel Nederlandse suprematie op de schaats Ook bij de dames hadden wij een wereldkampioen, Stien Kai- I ser, die de jarenlange Russische negemonie op overtuigende wijze doorbrak. (Foto links en rechtsboven Ger Dijkstra, Amsterdam). De drie sterkste hardrijders van 1967: Cees Verkerk, Ard Schenk k en Fred Anton Maier op het v erepodium. Miljoenen hebben via de tele visie de strijd om de Europese titel en het wereldkampioen schap gevolgd. Links: Cees Verkerk rijdt zijn ereronde in het Bislet-Stadion, door de dui zenden bezoekers hartstochtelijk toegejuicht. Midden: Te zijner ere werd na afloop een groots vuurwerk afgestoken, waarin onder meer de naam van de wereldkampioen was verwerkt. Rechts: Met Ard Schenk op de tweede plaats waren de Neder landse schaatsers oppermachtig. In de achter ons liggende maanden heeft schaatsmin- nend Nederland zijn geluk niet opgekund. Na de na tionale en ook de Europese titel behaald te hebben, ver overde Cees Verkerk, de zoon van onze afnemer Pleun Verkerk in Puttershoek, op magistrale wijze het wereld kampioenschap. daarbij op de voet gevolgd door Ard Schenk. Ook bij de dames was van een duidelijke Ne derlandse suprematie sprake toen Stien Kaiser voor eigen publiek beslag legde op het wereldkampioenschap. Enige tijd later, op de wonderhaan van Inzeil, volgden nog meer successen, toen niet minder dan vijf wereld tijden scherper werden gesteld. Ard Schenk vestigde een nieuw wereldrecord op de 1000 en 3000 meter, Cees Verkerk zorgde opnieuw voor vuurwerk door als snelste man op de 1500 en 5000 m te eindigen, terwijl Stien Kaiser op de 3000 meter als eerste vrouw een tijd onder de vijf minuten op de klokken bracht. Zoals bekend is draagt Heineken de schaatssport en daarmee al onze Nederlandse rijders en rijdsters een warm hart toe. Een van de uitingen daarvan is, naast de jaarlijkse reünie van de beide ploegen op een van onze brouwerijen, de steun die Heineken, waar mogelijk, de schaatssport geeft. Mèt alle Nederlanders zijn wij, Heineken supporters, trots op onze topschaatsers. Cees, Ard en Stien en alle anderen: Nogmaals hulde!

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 24