De heer Kloppenburg overhandigt de Ierse ruiter Seamus Hayes De Grote Prijs van Brabant, aangeboden door Heineken's Brouwe rijen Nederland N.V. Na het parcours, waaraan dertig com binaties deelnamen, bleven vijftien combinaties over die deel..amen aan de eerste barrage over een muur van 1.80 m en 3 oxers van 1.65 m. Na deze eerste barrage vielen vijf deelnemers af, waaronder onze land genoot Antoon Ebben met Nabab. De tweede barrage, (muur 1.95 m en 2 oxers), bracht onder andere uitschake ling van de tot nog toe beste ruiter van het gehele concours, de Brazi liaan Nelson Pessoa. Er resteerden nu voor de derde barrage, waarbij de muur op een hoogte van 2.00 m werd gebracht nog vijf deelnemers, waarvan miss M. Coakes vrijwillig van verdere De Heineken fanfare verleende muzikale mede werking aan dit uitermate goed geslaagde con cours hippique. deelname afzag om haar slechts 1.48 m hoge paard Stroller te sparen. Een beslissing waarvoor het publiek, dat inmiddels spontaan deze combinatie als meest sympathiek om niet te zeg gen hartveroverend had uitgeroepen, slechts waardering kon hebben en dit ook tot uiting bracht door een warm applaus. Tijdens de derde barrage vielen twee van de vier resterende combinaties af, zodat voor de laatste barrage over bleven de Ierse ruiter Seamus Hayes met Doneraille en de Duitse ruiter M. Gockel met Enzi. Inmiddels was het middernacht ge worden en onder doodse stilte viel de beslissing. De heer Gockel maakte zowel op de oxer (1.95) als op de muur (die inmiddels de zeer respec tabele hoogte van 2.10 m had be reikt), fouten. Nu was de beurt aan de heer Hayes, die daadwerkelijk toonde, wat ..puissance" kan beteke nen. Foutloos werden beide hinder nissen genomen, tot groot enthousias me van het publiek. De heer W. Kloppenburg overhandig de tijdens de cérémonie protocolaire aan de heer Hayes de fraaie door Heineken beschikbaar gestelde beker en complimenteerde ook de overige hoogstgeklasseerde combinaties. Na afloop van het puissance spring concours werden de deelnemers en organisatoren ontvangen in de kantine van onze brouwerij Den Bosch, waar het gezelschap nog enkele genoeglijke uurtjes bij elkaar is gebleven. De Stichting Indoor Brabant heeft een commissie, bestaande uit de Majoor b. d. C. C. Hasselman, de heer J. Rijks jr. en de heer Kloppenburg, in het leven geroepen, die tot taak heeft gekregen jaarlijks de prestaties van de Nederlandse ruiters te beoordelen en te komen tot het uitroepen van de Nederlandse ruiter van het jaar. Zondagavond heeft de heer Kloppen burg als voorzitter van deze commis sie de heer Antoon Ebben gehuldigd als beste Nederlandse ruiter van het jaar 1966 en hem de aan deze titel verbonden ereprijzen overhandigd. Heineken heeft niet alleen de grote prijs van Brabant beschikbaar gesteld, waarvoor een zware doch uitermate sportieve strijd is geleverd, doch ver leende ook door middel van het Hei neken fanfarekorps dat tijdens de pau zes en voor de aanvang der wedstrij den het geheel muzikaal opluisterde, haar medewerking aan dit concours. RvE beste internationale ruiters is voor dit concours naar 's-Hertogenbosch ge komen en het publiek, dat in groten getale was verschenen om de verrich tingen van paarden en ruiters gade te slaan, heeft prachtige sport te zien gekregen. Een van de hoogtepunten van dit driedaagse concours was het Puissance Springconcours om de Grote Prijs van Brabant, ter beschikking gesteld door Heineken's Brouwerijen Nederland N.V., dat op zaterdagavond werd ver reden. De heer d'Artillac Brill tijdens de ontvangst op onze brouwerij in gesprek met de meest succesvolle ruiter van dit concours, Nelson Pessoa. 15

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 17