Uitreiking certificaten cursus Na afloop van deze laatste film ging hoofdinspecteur Kusters over tot het uitreiken van de certificaten en de speldjes, in volgorde van de behaalde punten. De ongeveer tachtig aanwezi gen gaven de heer Kruize, die als enige een foutloos examen bleek te hebben afgelegd, een hartelijk ap plaus. Een gezellig samenzijn besloot deze leerzame avond. RvE „VERKEERSSLEUTEL" In het voorjaar van 1966 hebben 120 medewerkers van onze brouwerij in 's-Hertogenbosch zich verdiept in de verkeerscursus van het Verbond voor Veilig Verkeer. Dat er serieus is ge studeerd, blijkt wel uit het feit, dat er van de eenentachtig deelnemers aan het vrij pittige examen, dat in oktober jl. deze cursus afsloot, zesenzestig zijn geslaagd. Bij ieder examen behoort een diploma, in dit geval een certifi caat, met een draagspeldje in de vorm van een sleuteltje, die op maandag 20 februari jl. tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kantine werden uit gereikt. De heer Ten Bruggen Cate opende deze bijeenkomst, waarbij onder meer aanwezig waren de waarnemend com missaris van politie van 's-Hertogen- bosch, hoofdinspecteur Kusters en de heer Van den Eleuvel van het Verbond voor Veilig Verkeer. Hierna werd een Duitse verkeers- film getoond, in de stijl van de on langs gehouden AVRO-verkeersquiz. De heer Van den Heuvel, die vervol gens aan het woord kwam, gaf een toelichting op de huidige en toe komstige verkeerssituatie en het be lang van een grondige kennis van de verkeersregels. Tevens besprak hij de resultaten van het gehouden examen. De laatste film die werd vertoond, stelde een vijftal types automobilisten Hoofdinspecteur Kusters overhandigt mejuffrouw I. Peeters haar certificaat en het verkeers- sleuteltje. Onder het toeziend oog van de heer W. M. van den Heuvel werden de examenopgaven uitge werkt. Van links naar rechts mejuffrouw A. Kaffener, de heer P. van Rooy, mejuffrouw T. Janssen en de heer A. Kruize, die zoals later bleek een foutloos examen aflegde. aan de kaak, automobilisten zoals u en ik deze dagelijks tegen kunnen ko men. Gewezen werd op de fouten die wij zelf dikwijls maken en waarvan wij ons meestentijds niet eens bewust zijn, bijvoorbeeld het simpele openen van een autoportier, een handeling die slechts een te „verwaarlozen" onder deel vormt van het gebruik van een auto, maar waardoor toch maar al te vaak ernstige ongelukken worden ver oorzaakt. Een van de deelnemers aan de cursus, de heer G. J. Knevel van de bottelarij, tijdens het examen. De heer A. K. E. ten Bruggen Cate tijdens zijn inleiding van de slotavond. V.l.n.r. de heer J. G. Hoogstraten, drs. J. H. Ouderdorp, hoofd inspecteur F. Kusters en de heren Van den Heuvel en J. A. M. de Laat.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 15