UITBREIDINGEN DEN BOSCH IN VOLLE GANG Heineken's Op 1 februari jl. arriveerden per trein in Den Bosch de eerste drie van de in totaal zestig reusachtige tanks, bestemd voor het nieuwe legkeldergebouw. Om zo'n tank (20 m lang) van de wagon te tillen zijn, zoals u ziet, twee grote takelwagens nodig. Het transport nadert zijn doel. structies en het aanbrengen van de dakbedekking is men begonnen met het inzetten van de muren. Eind april zal ook dit gedeelte van de werkzaamheden afgesloten zijn. De geweldige hal, die een oppervlakte heeft van bijna elfduizend vierkante meter, is dan gereed, waarna begonnen zal worden met de aankleding en inrichting. De bouw van de helderbierkelder, die zich tussen de oude en de nieuwe bottelarij bevindt, is reeds in het stadium van afwerking gekomen. Ook de aangrenzende dienstruimten, die als een aaneen gesloten geheel tussen de helderbierkelder en de bottelarij zijn gelegen, worden al duidelijk zichtbaar. Niet minder spectaculair zijn de uitbreidingen die we aantreffen aan de achterzijde van het Bossche terrein. Daar is een nieuw legkeldergebouw verrezen, waarin straks maar liefst zestig tanks zullen zijn ondergebracht. Deze tanks, waarvan de eerste drie op woensdag 1 fe bruari jl. in Den Bosch arriveerden, behoren met hun inhoud van 180.000 l tot de grootste die wij bij Heine- ken kennen. Op het legkeldergebouw, dat bij de vorige uitbreiding is neergezet, vinden we de nieuwe gistbakken terug, acht grote en twee kleinere, die een vergroting met ruim vijftig procent van de gistkeldercapaciteit vertegenwoor digen. Om u enigszins een indruk te geven wat er bij deze uit breidingen gebeurt, gaan we nog even naar de verschil lende bouwplaatsen terug. De eerste tank tegen de achtergrond van het brouwhuis en het silo gebouw. Den Bosch, februari 1967. De grootste uitbreiding tot nu toe bij Heineken, de bouw van een nieuwe bottelarij/ helderbierkelder en de vergroting van de gist- en leg- keldercapaciteit in onze Brabantse vestiging, is nu reeds meer dan halverwege gevorderd. Van het bottelarijcomplex, waarvoor op 21 december 1965 de eerste paal werd geslagen, is het eigenlijke ge bouw bijna gereed. Na het oprichten van de staalcon- Brouwerijen Nederland N.V. Bierbrouwerij s-Hertogenbosch mm

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 10