Export in flessen uitvoering zal, te beginnen in 1968, voor eenieder in de volgen de jaren zichtbaar worden. De omvangrijke werkzaamheden in Den Bosch, verband houdend met de uitbreiding van de pro- duktiecapaciteit aldaar, verlopen volgens plan. Zoals bekend is, wordt een nieuwe bottelarij/hel- derbierkelder gebouwd, die, even als de uitbreiding van de kelder capaciteit, begin 1968 gereed zal zijn. Op dat tijdstip zal de maxi mum produktiecapaciteit van Den Bosch ruim twee miljoen hectoliter per jaar bedragen. Dit is vier maal zoveel als in 1958 bij de inbedrijf- stelling van deze vestiging. Uit het binnenland De stijgende lijn van de verkoop op de Nederlandse markt heeft zich, zo kan uit de cijfers en de grafieken afgelezen worden, in versterkte mate voortgezet. Deze ontwikkeling, namelijk een toe name van de omzet met zestien procent en een verdere vergroting van het marktaandeel, stemt tot tevredenheid, tot voldoening. Zij geeft tevens de inspiratie, die on ontbeerlijk is bij de inspanningen De brouwerij te Kuala Lumpur, een van de met Heineken geassocieerde bedrijven in het buiten land. en activiteiten in het nieuwe boek jaar, waarvan inmiddels de eerste vier maanden reeds weer verstre ken zijn. Export Wie in het buitenland, met name in Amerika, een café, bar of restaurant binnenstapt en een biertje bestelt, kan de aangename ervaring opdoen dat de barkeeper vraagt: „You want a Heineken, sir?" Dat ons bier daar en in vele andere landen ter wereld een goede naam heeft en veelal een grote populariteit geniet, stemt eveneens tot voldoening. De totale export van de Neder landse brouwindustrie overschreed in het kalenderjaar 1965 voor het eerst de mijlpaal van een miljoen hectoliter. Het Heineken aandeel 7

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 9