Een van de uitingen van de goede onderlinge samenwerking is het overleg met de ondernemingsra den, dat ook vorig jaar in een sfeer van wederzijds begrip plaatsvond. Dit rechtvaardigt het vertrouwen, dat deze samen spraak, evenals in het verleden, ook in het komende jaar tot de goede gang van zaken zal bij dragen. Aan de Stichting Heineken's Pen sioenfonds werd wederom een be drag van een miljoen gulden ge schonken. De premiespaarregeling is met in gang van het boekjaar 1965/1966 aangepast aan de gewijzigde, ver ruimde wettelijke bepalingen. In de sector opleiding en vorming werden ook in het afgelopen jaar weer vele activiteiten ontplooid. De uitbreiding van de produktie in onze Nederlandse bedrijven, alsmede de groei van de geasso cieerde buitenlandse brouwerijen maakten het noodzakelijk weder om een aantal bedrijfsleiders, af delingschefs en werktuigkundigen in opleiding te nemen. Verder ontvingen verscheidene buiten landse employés in dienst van ge lieerde ondernemingen een volle dige of aanvullende technische opleiding in Nederland. Voor de medewerkers in de com merciële dienst vonden geregeld instructie- en trainingsbijeenkom sten plaats met het doel hen te steunen in de uitvoering van hun werkzaamheden. Daarnaast kre gen nieuwe medewerkers, zoals gebruikelijk is, eerst een basisop leiding. Uitbreidingen De leiding van onze onderneming streeft ernaar de bedrijven in Ne derland zo modern en dus zo effi ciënt mogelijk te maken. Een uit vloeisel van dit streven vormen de enige jaren geleden begonnen en consequent doorgevoerde uit breiding en modernisering van onze drie vestigingen, met het doel de stijgende produktie ook in de toekomst te kunnen opvangen. In Amsterdam is die uitbreiding vrijwel voltooid, waardoor de maximum produktiecapaciteit op 800.000 hl per jaar komt. Als sluitstuk van het voor de totale modernisering van de brouwerij opgestelde plan werd het brouw huis uitgebreid en kwamen nieuwe gist- en legkelders in gebruik. In het begin van het nieuwe boek jaar arriveerden te Amsterdam nog zestien dual purpose tanks, die zoals de naam reeds zegt voor twee doeleinden kunnen worden gebruikt, namelijk naar behoefte voor het vergistings- of het rijpingsproces. Het ophijsen van de tanks, dat 's nachts moest ge beuren gedurende een periode van drie weken, was een spectaculair karwei. Wat Rotterdam betreft is de be slissing genomen tot algehele ver nieuwing van de brouwerij over te gaan. De voorbereidingen wor den thans reeds getroffen en de Een zonnig gezicht op het brouwhuis van de Rotterdamse brouwerij, die in de komende jaren geheel vernieuwd zal worden. 5

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 7