DIRECTIEMEDEDELING In zijn mededeling van 9 december 1966 maakte de raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. de benoeming bekend van de heer J. F. Stap tot controller. In verband met deze benoeming werd de heer Stap ontheven van zijn functie als hoofd van de administratief-economi- sche afdeling van Heineken's Brouwerijen Neder land N.V. De volgende organisatorische maatregelen wor den in verband met deze mutatie getroffen. De administratief-economische afdeling zal in haar huidige vorm niet langer bestaan; zij is gesplitst in een afdeling administratie en een bedrijfs economische afdeling. Beide afdelingen fungeren als stafdiensten onder de directie. De afdeling administratie, die zowel de plaatselijke administratie als de centrale administratie omvat, staat onder leiding van de heer A. J. Kamphorst. Aan hem is als staffunctionaris toegevoegd de heer C. H. A. Gouverneur, die belast is met de coördinatie tussen de administratie en Heineken Reken Centrum N.V. De heren Kamphorst en Gouverneur blijven naast hun nieuwe functies verantwoordelijk voor de plaatselijke administratie in respectieve lijk Rotterdam en Den Bosch. De bedrijfseconomische afdeling staat onder lei ding van de heer K. Bakx. Deze afdeling is onder meer belast met de centrale budgettering en heeft zoals ook thans daarom de functionele lei ding van de plaatselijke chefs budgettering, die overigens hiërarchisch onder de plaatselijke admi nistraties blijven ressorteren. Tegelijk met bovenomschreven splitsing van de ad ministratief-economische afdeling worden de heren W. E. Drijver, A. A. Vellekoop en H. W. Haentjens Dekker overgeplaatst naar de afdeling marketing. Vanuit de raadskelder, met links de camera, werd de nieuwjaars toespraak van de heer Ton naar de verschillende kantines uit gezonden". In Hollandia Nieuwjaarstoespraak te Rotterdam via televisie Het beluisteren van de nieuwjaarstoespraak op de eerste werk dag van het jaar was voor alle Heineken medewerkers te Rot terdam deze keer min of meer een belevenis. Er is daar, zoals u weet, geen enkele ruimte groot genoeg om alle medewerkers tegelijkertijd te bevatten. Vandaar dat tijdens de nieuwjaars toespraak het personeel zich bevindt in de vier kantines, in de raadskelder en de daarnaast gelegen dépendance. Tot nu toe werd het gesproken woord via een geluidsinstallatie vanuit de raadskelder naar de andere ruimten „overgebracht". Het daar aanwezige personeel kon de toespraak alleen maar beluisteren en had geen enkel visueel contact met de spreker. Dank zij de techniek konden bij de jongste nieuwjaarsuitspraak op 2 januari jl. alle personeelsleden via zestien ontvangers de heer Ton niet alleen horen maar ook zien. Daartoe was in de raadskelder een opnamecamera opgesteld, als onderdeel van een gesloten televisiecircuit. Zoals u weet worden hierbij beeld en geluid met behulp van een kabelverbinding naar de elders opgestelde ontvangers overgebracht. Deze interne televisie-uitzending, waarin de toespraak van de heer Ton door de heer Overvliet namens het personeel werd beantwoord, is in goede aarde gevallen. Men luisterde met grote aandacht en voelde zich door het televisiebeeld als het ware onder het directe gehoor van de heer Ton. Wat het werken met gesloten televisiecircuits betreft vernamen wij van de firma Hoek en Sonépouse (Amsterdam), die de installatie en ook de uitzending verzorgde, dat dit systeem tegenwoordig op allerlei gebieden wordt toegepast. Men vindt en in de nieuwe bedrijfskantine, evenals in de andere kan tines, had men een goed beeld. het in fabrieken waar men met lopende banden werkt, het wordt gebruikt om bepaalde processen te bewaken, voor onderzoekingen op wetenschappelijk gebied, als wakende ogen in onder andere winkelmagazijnen, in de sport, bij de geneeskunde en op nog tal van andere terreinen. Hetgeen door de heer Wittert van Hoogland in Am sterdam. de heer Ton te Rotterdam en de heer Klop penburg in Den Bosch werd medegedeeld over de resultaten van het afgelopen jaar en over de verwach tingen voor de toekomst, vindt u terug in de beschou wing rond het jaarverslag op de volgende pagina's.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 3