KUNSTENAARS BIJEEN IN 'T KOELSCHIP Het Jacques Schols Kwartet zorgde voor de muzikale omlijsting. Allereerst heette de heer d'Artillac Brill alle aanwezigen hartelijk wel kom en dankte de heren H. Hesselius en A. Sinkeldam voor hetgeen zij voor de Heineken Galerij gedaan hadden. Vervolgens hield een van de kunst critici, drs. Hans Redeker, een boei ende causerie over de problematiek van de kunstkritiek. Het Jacques Schols Kwartet, geëngageerd door Michiel de Ruyter, zorgde onder Aandachtig luisterde onder andere de beeld houwer Nico Onkenhout, tweede van links, naar drs. Hans Redeker. Schilderes Zanna van Iwaarden samen met onze heer Sinkeldam. Michiel de Ruyter bekijkt samen met zijn vrouw de overdruk van „Kunstkijken bij Heineken". Drs. Hans Redeker in het vuur van zijn betoog. leiding van Jacques Schols (die de bas bespeelde) voor een pittig mu ziekje, waarbij bijzonder geanimeerd gedanst werd. Aan de tafeltjes werden contacten gelegd en verstevigd en onder het ge not van een natje en een droogje gezellig gebabbeld. De beeldhouwer-schilder Hesselius in geani- meerd gesprek. In het midden Judith Koppelman. P Op vrijdagavond 13 januari jl. is een heel bijzonder gezelschap in 't Roeischip de gast van Heineken ge weest. Het waren de kunstenaars, die in het vorige jaar enkele van hun werkstukken geëxposeerd hebben in de Heineken Galerij, de etalage onder de Amsterdamse bottelarij. Eveneens waren enkele kunstcritici in 't Roei schip aanwezig, alsook Michiel de Ruyter. een bekende figuur uit de jazzwereld. De heer d'Artillac Brill heette de aanwezigen hartelijk welkom. Beeld van een ernstig gesprek. De schilder Jan Gerrit Ikelaar, rechts, glimlacht er maar wat om.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 26