C. A. A. HOLMAN J. A. J. BETTONVIL meegemaakt. Machines werden veranderd en verbeterd; mensen kwamen en gingen. Nu is voor u de tijd geko men dat u een rustiger leven gaat leiden." De heer Van Zetten dankte de heer De Haan voor hetgeen deze ge daan had. Ook mevrouw De Haan werd betrokken in deze dank, welke de heer Van Zetten vergezeld deed gaan van een doos bonbons. De heer De Haan kreeg een geschenk onder couvert, dat de middelen bevatte „om in uw hobby uit te kunnen leven." De heer De Haan houdt namelijk duiven, waar hij vroeger heel wat prijzen mee gewonnen heeft. De oudste collega van de heer De Haan, de heer F. Ren ner, kwam vervolgens aan het woord. Dit woord was wel zeer persoonlijk en verwekte in de onmiddellijke omgeving van de spreker grote hilariteit. Op de hem eigen, welbekende wijze haalde de heer Renner oude herinneringen op en overhandigde de heer De Haan namens zijn chef en collega's een prachtige gasaansteker. Namens het jubileumfonds richtte de heer L. van Beu- zekont zich tot de heer De Haan. Hij vertelde dat de bottelarij vroeger de „strafkolonie" van de brouwerij was. Dat is nu wel veranderd. De heer Van Beuzekom haalde nog wat herinneringen op uit hun gezamenlijke staltijd. Daarna bood hij de heer De Haan een prachtige fruit mand aan, wat de heer De Haan de kreet ontlokte: „Als jullie zo door blijven gaan kan ik wel een vrachtwagen afhuren." Als laatste kwam de heer Kort aan het woord. Hij sprak namens de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale, waar de heer Molijn 47 en de heer De Haan 42 jaar lid van is. Hij bedankte de beide heren voor hun jarenlange lid maatschap en wekte degenen, die nog geen lid zijn. op, dit eveneens te worden. De heren Molijn en De Haan kregen ieder een taart aangeboden. Afscheid Op 14 december 1966 was Casparus Holman uit Am sterdam 65 jaar geworden en dus werd het dienstver band met Heineken afgesloten op 31 december 1966 en was onze timmerman van 1 januari 1967 af gepen sioneerd. Helaas kon men niet op de gebruikelijke wijze in het Koelschip afscheid van hem nemen, aangezien de ge zondheidstoestand van Holman dit niet toeliet. Gelukkig was hij 4 januari 1967 zover hersteld dat hij thuis een aantal onzer kon ontvangen om namens allen die dit anders zelf zouden hebben gedaan in het Koel schip, afscheid van hem te nemen. Dit samenzijn met mevrouw en de heer Holman te hun Voor de heer J. M. Molijn was de 30ste december 1966 de laatste werkdag op de Rotterdamse brouwerij. Op de foto wordt hij toegespro ken door de heer A. van Gulik. nen huize was voor mij, die eveneens aanwezig mocht zijn, een bijzonder prettige afwisseling omdat hier zo veel meer sprake kon zijn van een persoonlijk contact. Met de heren Eibers, Brouwer, Roose en Verver werden herinneringen opgehaald uit de oude en meer recente tijd. Op 8 februari 1928 als timmerman A in dienst getreden, heeft Holman de dienst als timmerman allround ver laten. Van 1 januari 1949 tot 1 oktober 1955 was hij bij de N.V. Hoppe's Distilleerderij tewerkgesteld. Naar ik begrepen heb, heeft hij altijd met veel plezier gewerkt en tot volle tevredenheid van allen die boven of onder hem gesteld waren. Met zijn collega's kon hij het ook bijzonder goed vinden. Namens het personeel bood collega Roose een dikke enveloppe met inhoud aan, met het verzoek daar iets voor te kopen dat een herinnering zal blijven aan de tijd bij Heineken en Hoppe doorgebracht. Na een bijzonder prettig uurtje hebben wij node afscheid genomen van de familie Holman, die wij bij deze graag bedanken voor de gastvrije ontvangst. Persoonlijk Ome Cas, want zo was je bij ons allen be kend. zal ik je praktische wenken heel erg missen. Bij deze wens ik je graag een algeheel herstel binnen niet al te lange tijd en nog een lange reeks van goede jaren met je vrouw, kinderen en kleinkinderen. Voor jou en je vrouw een stevige handdruk van Oud Bruin Afscheid Woensdag 25 januari jl. nam de heer J. A. J. Bettonvil in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van de Bossche gemeenschap, zij het dan ook gedeeltelijk, want de heer Bettonvil blijft voor- Vervolg op pag. 29 De heer J. A. J. Bettonvil, die op 25 januari jl. afscheid nam van de Bossche brouwerij, kreeg onder andere een fiets cadeau. De heer Goos overhandigde een cadeau onder couvert aan de heer C. A. A. Holman, die op 4 januari afscheid nam van de Amsterdamse brouwerij.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 23