40-jarig jubileum T. HERTOGS Op dinsdag 17 januari jl. vond te Maastricht de enigszins verlate viering plaats van het 40-jarig jubileum van de heer T. Hertogs, bedrijfsleider van Heineken's Bierhandel N.V. aldaar, 's Middags werd de jubilaris ontvangen in de sfeervolle kantine, waar de directeur van de Bier- handel, de heer D. Ellens, hem welkom heette. Behalve het voltallige personeel waren ook de gepensioneerden van de Bierhandel, de heren Geurds en Hogenboom aan wezig. Op de receptie gaven bovendien acte de présence de heren Van der Schouw (Rotterdam) en Gerards (Den Bosch), terwijl namens de afdeling personeelszaken van Den Bosch de heren Ouderdorp en Van der Geld aan wezig waren. De heer Ellens, hoewel zelf pas enige jaren in Maastricht, liet. uit goede bron puttend, de loopbaan van de jubilaris de revue passeren. Uit eigen ervaring sprekend kon hij de conclusie onderschrijven, dat de heer Hertogs zich altijd op buitengewoon accurate wijze van zijn taak heeft gekweten. Met groot genoegen bracht hij de jubilaris hiervoor namens Heineken dank, speldde hem het ere teken voor veertig jaren dienst op de revers en over handigde hem de gebruikelijke envelop. Daarna werd het personeelscadeau aangeboden, dat vergezeld ging van bloemen voor mevrouw Hertogs. De heer Ellens bevestigt het eremetaal op de revers van de heer Hertogs, bedrijfsleider van Heineken's Bierhandel Maastricht N.V., die op 17 januari jl. de veertig dienstjaren achter zijn naam schreef. Mejuffrouw Huysmans sprak de jubilaris toe in Maas trichts dialect en bood ook een aandenken aan. Tijdens het ongedwongen en gezellig samenzijn na afloop van het officiële gedeelte werden nog vele Maastrichtse herinneringen opgehaald uit de jaren van „Cerus" en ,,St. Servatius", herinneringen, die nog eens de verdien sten van de jubilaris uit de tijd van deze Maastrichtse brouwerijen onderstreepten. 25-jarig jubileum J. DE LANGE Het zilveren jubileum van de heer J. de Lange, chef machinist te Rotterdam, dat wegens omstandigheden op 1 oktober jl. geen doorgang kon vinden, werd op 23 december 1966 onder grote belangstelling in de raads- kelder gevierd. De jubilaris, in Rotterdam en daarbui ten algemeen bekend als baas De Lange, geniet een grote populariteit. Dat bleek al direct bij zijn binnen komst. toen de aanwezigen hem met een hartelijk ap plaus verwelkomden. De waardering voor zijn persoon, zijn hoedanigheden en capaciteiten, door niet minder dan zeven sprekers tot uitdrukking gebracht, vormde een tweede, duidelijke illustratie van de grote plaats die de jubilaris op de brouwerij en in de harten van velen inneemt. De officiële datum van het jubileum was niet onge merkt voorbijgegaan, maar in kleine kring gevierd in het ziekenhuis waar de heer De Lange in verband met een knie-operatie lag. Bij die gelegenheid was ook het eremetaal uitgereikt en het geschenk namens Heineken overhandigd, zo vertelde de heer Van Rossem. Sprekend over de afdeling energie, waarin letterlijk een stuk geschiedenis van de brouwerij ligt opgesloten, zei de bedrijfsleider dat zich hierin belangrijke veranderin gen zullen gaan voltrekken. ,,Er zal in de toekomst een nieuwe dienst opgebouwd worden", aldus de heer Van Rossem, ,,en u gaat een bijzondere tijd tegemoet. Ik heb het volste vertrouwen dat u de moeilijkheden en compli caties van deze tijd op de van u bekende wijze zult overwinnen." Tot slot dankte hij de jubilaris voor diens uitstekende staat van dienst gedurende 25 jaar en bracht hij mevrouw De Lange hulde voor de begeleiding, die zij haar man in die jaren had gegeven. Namens de bazen en het kantoorpersoneel van Rotter dam sprak vervolgens de heer Verkerk. In zijn lofzang, met enige vrolijke noten opgeluisterd, gaf hij in enkele eenvoudige bewoordingen de vele goede eigenschappen, die de jubilaris sieren, weer. En wat diens plaats op de brouwerij betreft: „Iedereen beschouwt je als een vriend", zo besloot de heer Verkerk, die het personeels cadeau, een envelop met inhoud, overhandigde en verder namens de heer De Boer van Vrumona een bloemstukje aanbood. Spontaan beantwoordden daarna de aanwezi gen het verzoek van de heer Verkerk de jubilaris een „Lang zal-ie leven" toe te zingen. De energiedienst is een speciale afdeling, die dag en nacht in bedrijf is en waar voortdurend personeel aan wezig moet zijn. „Om deze afdeling te leiden, zijn spe ciale eigenschappen nodig." Dat zei de heer Van der Heijden, de oudste machinist, die namens het personeel van de afdeling zijn chef toesprak. Hij noemde hem een diplomaat, die steunde op een grote mensenkennis en een opvallende intuïtie. Mede namens zijn collega's sprak hij de hoop uit, dat deze speciale gaven baas De Lange in staat zullen stellen zijn taak nog lang en in gezondheid te vervullen. De laatste jubilaris van het afgelopen jaar was de chef-machinist van onze Rotterdamse brouwerij, de heer J. de Lange, die op 23 december onder grote belangstelling zijn zilveren jubileum vierde. 19

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 21