Verkiezingen ondernemingsraad Den Bosch BURGOS IN ROTTERDAM WENS UIT ARGENTINIË De dagen van weleer herleefden voor korte tijd in de proefziederij te Rot terdam in de laatste week van oktober. In de tegenwoordige tijd van steeds sterker gemechaniseerde verpakking en steeds sneller en feillozer werkende bottelarijmachines zullen deze beelden van vredige huisvlijt wel enige verba zing wekken. Het zijn beslist geen beel den voor de toekomst. Niettemin heb ben zij wel met de toekomst te maken. De toekomst namelijk van de brouwe rij in aanbouw bij Burgos voor de Com- pania Hispano-Holandesa de Cerve- zas S.A., die een type Pilsener bier op de Spaanse markt zal brengen. Voor een uitgebreid marktonderzoek werd een flink partijtje van dit bier in de proefziederij niet alleen gebrouwen en gebotteld, maar ook geëtiketteerd, al les met de hand. Ongeveer zo ging het ook, ongeveer veertig jaar geleden, bij het prille be gin van Heineken bier in flessen in Rotterdam, merkwaardigerwijze in U ziet v.l.n.r. de brouwers, bottelaars en eti- ketteerders van dit bier, de heren J. van Saar- loos, J. van der Luur (2 x) en W. Knoops. dezelfde ruimte, waar nu de proef ziederij gevestigd is. Het tafereel van die dagen zal overigens wel minder „huiselijk" geweest zijn. Wellicht mag er een gunstig voorteken gezien worden in het feit, dat het allereerste flessenbier van Rotterdam evenals het allereerste flessenbier niet van, maar toch voor Burgos, in de zelfde ruimte en op dezelfde tamelijk primitieve wijze gebotteld en geëtiket teerd werd. Ir. B. de Jong Op 27 januari jl. werden in Den Bosch weer verkiezingen gehouden voor de plaatselijke ondernemingsraad. In de periode daarvoor was aanvankelijk van activiteiten naar buiten weinig te merken. Gedurende de laatste dagen vóór de 27ste werden daarentegen verschillende, ge animeerde verkiezingscampagnes gevoerd. Sommige kan didaten en ook enkele voor de verkiezingen opgerichte actiecomités hebben door middel van aanplakbiljetten, borden en rondgestuurde, schriftelijke aanmoedigingen de sfeer rond deze verkiezingen vergroot. Zelfs was er een kandidaat die zijn campagne met behulp van een bandopnameapparaat de nodige kracht bijzette! Een ander ging zover dat hij, om de kiezers in de (voor hem) goede stemming te brengen, eigengemaakte sleutelhangers uitreikte. Weer een ander werd op een nacht als ver dacht persoon door de bewakingsdienst aangehouden. Het bleek dat hij alleen maar op zoek was naar een bord, waarop een verkiezingsleuze moest worden aangebracht. Al met al was het een levendige verkiezingstijd, die wat het aantal uitgebrachte stemmen betreft soms ook heel spannend was. Dat bleek later uit de per stencil bekend gemaakte uitslagen. Via deze verkiezingen is de nieuwe ondernemingsraad van Den Bosch nu als volgt samengesteld: W. van Rijswijk afd. ziederij, gistkelder, ligkelder en laboratorium; J. A. Mulders, afd. mechanische werkplaats; C. Duif en J. F. Marechal J. van Gog G. C. Kapteyns H. van de Laar A. Th. de Rooy Th. W. Konings J. Rompen N. G. Kop afd. bottelarij; afd. garage; afd. elektrisch onderhoud, bouwkundig onderhoud, machinekamer, waterreini ging, magazijn; afd. lossen en laden, vorktruckchauf- feurs, tapkelder/boenplaats; afdelingschefs, bazen, onderbazen; afd. administratief personeel; afd. commercie; afd. produktie. De heer L. A. van Vliet, die bijna dertig jaar op de brouwerij te Rotterdam werkzaam is ge weest. emigreerde in 1950 op 57-jarige leeftijd naar Argentinië. Op zijn verzoek werd hem sindsdien ons personeelsblad regelmatig toege stuurd. Onlangs ontvingen wij van hem een adreswijzi ging bij welke gelegenheid hij ons verzocht, ook namens zijn vrouw, directie en oud-col lega's een voorspoedig 1967 toe te wensen. 16

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 18