Heineken (nog) niet op de tv ORIGINELE DISTILLEERKETEL voor het Nationaal Gedistilleerdmuseum :ap De heer R. Hinzelin benoemd tot commissaris van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. In de algemene vergadering van aan deelhouders, die op 20 januari jl. is gehouden, is tot commissaris van Heineken's Bierbrouwerij Maatschap pij N.V. benoemd de heer René Hin zelin, Président-Directeur Général van de Société Européenne de Brasseries te Parijs. De Société des Grandes Brasseries et Malteries de Champigneulles heeft onlangs verschillende grote Franse brouwerijen geabsorbeerd en daarna haar naam gewijzigd in ..Société Européenne de Brasseries". Deze brou werijgroep is verreweg de belangrijkste in Frankrijk en ook in de gehele E.E.G. Heineken's Bierbrouwerij Maatschap pij N.V. is benoemd tot commissaris in deze maatschappij. De respectieve benoemingen zullen bijdragen tot de samenwerking tussen de twee brouwerijgroeperingen. De totale omzet van de Société Euro péenne de Brasseries bedraagt ruim 6.0C0.000 hl per jaar. Heineken's Bierbrouwerij Maatschap pij N.V. was al geruime tijd commis saris bij de Brasseries de la Meuse S.A., die opgegaan is in de nieuwe Société Européenne de Brasseries. Deze commissarisplaats van Heineken is gehandhaafd gebleven, maar daar tegenover heeft onze onderneming een commissarisplaats ter beschikking gesteld voor de Président-Directeur Général van de Franse groep. Voor het kort geleden ingerichte Nationaal Gedistilleerdmuseum te Schiedam was het maandag 19 december 1966 een belangrijke dag. De heer J. P. Coebergh, voorzitter van de Stichting Nationaal Gedistilleerd museum, bood namelijk het museum een uit ongeveer 1840 daterende distilleerketel aan, die afkomstig was uit het oude bedrijf van de N.V. Hoppe's te Amsterdam. De heer Coebergh memoreerde in zijn speech het feit, dat het dank zij de medewerking van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. te Amsterdam mogelijk was thans deze originele distilleerketel aan het Gedistilleerdmuseum te schenken. De uit Amsterdam afkomstige ketel was jarenlang op de Heineken brouwerij te Rotterdam opgeborgen geweest. Tijdens een routinecontrole door enkele ambtenaren van de sectie accijn zen te Rotterdam kwam de ketel weer in de belangstelling te staan. De heer Dijkema van het centraal laboratorium vroeg zich toen af of er geen mogelijkheid was de ketel voor de ondergang (op de schroothoop) te behoeden. Mede dankzij deze gedachte is het Nationaal Gedistilleerd museum, dat is onder gebracht in de fraai gerestaureerde gewel ven van het Stedelijk Museum te Schiedam, de trotse bezitter van een originele distilleer ketel geworden. Op de foto ziet u v.l.n.r. de heren J. P. Coebergh, J. Paalman, directeur van het Stedelijk Museum als mede de heer J. W. van Kinderen, wethou der te Schiedam, die de ketel symbolisch inwijdde. De televisiereclame is gestart. Zonder bier! De oorzaak hiervan is, dat alcoholica vooralsnog door de Re clameraad van het beeldscherm wor den geweerd. Dit is zeer te betreuren, omdat het sterkste reclamemedium, dat er is, aan ons voorbijgaat. Voorlopig, naar wij hopen, want binnen afzienbare tijd zal de Reclameraad zich alsnog Links: Vooralsnog in de STER-uitzendingen geen Heineken bier. Rechts: Enkele beelden uit de carnavalsfilm. uitgebreid over dit punt beraden. Hoewel wij vertrouwen dat dit beraad in positieve zin voor ons produkt zal uitvallen, zijn wij toch pessimistisch ten aanzien van de datum van de eerste bierreclame in de televisie. Wij schatten dat dit niet voor I januari 1968 zal zijn. De reclamefilmpjes, die wij voor de televisie hadden vervaar digd, zullen daarom nog geruime tijd in hun trommel blijven liggen. Vanzelfsprekend hebben wij ons zo ruim mogelijk „ingedekt". Onze reclamecampagne is sterk uitgebreid in de andere media. Een van die uit breidingen betreft de bioscoopreclame. Bovendien is een nieuwe reclamefilm onlangs van stapel gelopen. De eerste vertoningen zijn reeds achter de rug. Deze film (zie pag. 15) zal in het merendeel van de Nederlandse theaters herhaalde malen worden vertoond. Een korte onderbreking vormde de speciale carnavalsfilm. die van 12 januari tot I februari in het zuiden des lands was ingelast.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 16