EEN WOORD De operatie afscheid Vestergaard JQJ SLOT waaraan enigen die het bijzonder goed met mij menen leiding en richting gegeven hebben behoort tot het verleden. Ik zie er met heel veel voldoening op terug en her haal mijn woord van warme dank aan allen voor alles dat gedurende de afgelopen weken mijn deel werd. Bij deze dankbetuiging sluiten mijn vrouw en kinderen zich van ganser harte aan. Mijn afscheid is een manifestatie geworden waarbij veler verknochtheid aan Heineken duidelijk aan het licht gelreden is. Dat het mij vergund geworden is Heineken bij mijn slotoptreden in het centrum te heb ben mogen vertegenwoordigen heeft mij met trots en diepe dankbaarheid vervuld. R. M. E. VESTERGAARD De heer Vestergaard met twee oudgedienden, de heren Vermeulen (rechts) en Salomons. Links de heer Campagne. enkele activiteiten van de heer Vestergaard op dit ge bied, zoals diens aandeel met betrekking tot de revues, zijn actieve deelname destijds aan de voetbalsport en zijn grote liefde voor het mannenkoor. Mijnheer Ves tergaard, u bent een bindende kracht voor het personeel geweest en u heeft veel saamhorigheid gekweekt. Wij staan als vereniging goed aangeschreven en dat is dank zij u. Onze dank gaat ook uit naar mevrouw Vester gaard, dat zij u al die uren voor onze verenigingen heeft willen afstaan." De heer Kleingeld haalde in zijn toespraak eerst enkele herinneringen uit vroeger jaren op en belichtte vervolgens de vele verdiensten op allerlei gebied van de heer Ves tergaard. Hij besloot zijn toespraak met het aanbieden van het cadeau namens het personeel van de drie vestigingen. Voordat het geschenk, een antieke Itali aanse dekenkist, symbolisch werd overgedragen, zongen de aanwezigen de heer Vestergaard het „For he's a jolly good fellow" toe. In zijn dankwoord richtte de heer Vestergaard zich tot elk der sprekers en tot allen, die aan het personeels- cadeau hadden bijgedragen. „Dit geschenk heeft mij bijzonder getroffen en ik ben er, evenals mijn vrouw, zeer dankbaar voor." De heer Vestergaard besloot met de wens dat het allen gegeven mag zijn hun onverflauwde krachten aan Hei neken te geven. „Dan zal het Heineken goed gaan, dan zal het u goed gaan!" Uit alle geledingen van de drie vestigingen was men naar Rotterdam gekomen om een persoonlijk woord en een handdruk ten afscheid met de heer Vestergaard te wisselen. Het geschenk namens het personeel, een antieke, Italiaanse dekenkist, moest vanwege zijn omvang symbolisch worden overgedragen. „De inhoud hiervan staat in geen enkele verhouding tot de meer dan vijfenveertig jaren die u in dienst van Hei neken heeft gesteld. Daar tegenover kan ik geen geld stellen, terwijl woorden evenmin voldoende zijn." En tot mevrouw Vestergaard: „Wat uw man bereikt heeft, dankt hij mede aan de steun, die u hem steeds ten volle gegeven heeft. Daarvoor wil ik ook u hartelijk danken!" De heer Kloppenburg, die namens de collega's van de directie sprak, gebruikte ten aanzien van de heer Ves tergaard het beeld van een marathon, die bijna ten einde was, zowel wat diens dienstjaren als wat de receptie betrof. Van die vijfenveertig jaar was de heer Vester gaard gedurende een korte periode in Den Bosch werk zaam geweest en de heer Kloppenburg bracht dan ook in het bijzonder namens deze vestiging dank voor het geen de heer Vestergaard voor de Bossche gemeenschap gedaan heeft. De heer Kloppenburg sprak voorts met veel lof over de goede samenwerking in directieverband. De heer Vestergaard verloor het zakelijke nimmer uit het oog zonder dat daarbij ooit de goede verstandhou ding werd verstoord. In een persoonlijk woord bracht de heer Kloppenburg zijn scheidende collega dank voor de wijze waarop deze hem destijds tegemoet was getreden. Mede namens de collega's wenste hij hem tenslotte alle goeds en nog vele gelukkige jaren. Namens de Personeelsunie Rotterdam sprak vervolgens de heer Van Hoffen, die de heer Vestergaard hartelijk dankte „Voor al hetgeen u voor welke van de vereni gingen ook gedaan heeft." De heer Van Hoffen noemde 13

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 15