Maleisië en de twee brouwerijen in Singapore zagen hun omzetten verder omhoog gaan. In Kuala Lumpur is men reeds geruime tijd bezig met een belangrijke capa citeitsuitbreiding van de brouwerij. South Pacific Brewery Ltd. te Port Moresby, Australisch Nieuw- Guinea, alsmede de met haar geïn tegreerde Guinea Brewery Ltd. te Lae kunnen op een bijzonder suc cesvol jaar terugzien. Verder zijn de toekomstmogelijk heden van de Leopard Brewery Ltd., die gevestigd is in Hastings, Nieuw-Zeeland, aanmerkelijk ver beterd. De met ons gelieerde brouwerijen in West-Afrika, waar samenge werkt wordt met The United Africa Company Ltd., slaagden erin de omzetten verder uit te breiden. Verheugend was, dat de resultaten van Nigerian Breweries Ltd. met drie brouwerijen in Nige- rië, ondanks de politieke onrust een gunstig beeld te zien gaven. Ook Sierra Leone Brewery Ltd. te Freetown, waar tot capaciteits uitbreiding werd overgegaan, kon het boekjaar met een sterk geste gen omzet afsluiten. Kumasi Brewery Ltd. in Ghana kon even eens melding maken van goede bedrijfsresultaten. In Centraal-Afrika heeft de in Moundou, Tchad, gevestigde Bras series du Logone S.A., waarin wordt deelgenomen door de Com pagnie du Niger Franjais (Parijs), haar positie op de biermarkt ver der versterkt. Reeds in het tweede jaar van het bestaan van deze brouwerij moest tot uitbreiding worden overgegaan. De werk zaamheden in verband hiermee zullen in het komende voorjaar worden afgesloten. De gezamenlijke omzet van de tot de groep Interbra S. A. te Brus sel behorende brouwerij-onderne mingen was hoger dan het vorige jaar. Het betreft hier in totaal acht brouwerijen, gelegen in Con go-Brazzaville, Congo-Kinshasa, Burundi, Rwanda en Angola. Ook hier kwamen capaciteitsuitbrei dingen tot stand. Wat Zuid-Afrika betreft, hier be gon de brouwerij van Whitbread South Africa (Pty) Ltd. te Airode bij Johannesburg, ontworpen door en gebouwd onder leiding van Heineken Technisch Beheer N.V., in het afgelopen jaar met de pro- duktie. Tenslotte het Caribisch gebied, waar de resultaten van de in Fort de France op Martinique geves tigde Brasserie Lorraine S.A., we derom bevredigend waren. Toekomst Willen wij onze belangrijke posi tie in Nederland en op de wereld markt behouden, dan is het een Een beeld van het dagelijkse expeditiewerk in de stad Rotterdam, hier op de Goudse Rijweg, niet ver van de brouwerij. vereiste dat onze kostprijs de ko mende jaren heel wat minder hard stijgt dan de laatste jaren het ge val is geweest. Gezien het feit, dat het ons niet mogelijk is de ver- Onze vrachtwagencombinaties maakten en maken talloze ritten. De ZB-57-59 is hier op weg van Den Bosch naar Rotterdam.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 11