Overzicht van de brouwerij in Den Bosch. Het met een stippellijn aangegeven gedeelte in het hart van de foto is de nieuwe bottelarij, waarvan de staalconstructies inmiddels al over de gehele oppervlakte zijn opgericht. (Foto KLM Aerocarto) in de totale Nederlandse uitvoer van bier bedroeg in het afgelopen boekjaar ruim 56 procent. Tot het bereiken van het totale export volume van 583.000 hectoliter droegen vele markten in verschil lende delen van de wereld bij. Spectaculair was onder andere de stijging in het gebied van de E.E.G., waar wij ruim dertig pro cent meer verkochten dan in het voorafgaande jaar. Buitenlandse belangen Over de resultaten van de met Heineken geassocieerde bedrijven in het buitenland vermeldt het jaarverslag het volgende. In Europa had onze partner in Italië, het brouwerijconcern Mobi- liare Industriale Cisalpina S.p.A., dat in dit land zeven brouwerijen exploiteert, een bevredigend jaar. De bouw van de brouwerij bij Ook aan de achterzijde van de Bossche brou werij, langs de Engelse weg vordert de uitbrei ding gestaag. In het begin van deze maand werden de eerste tanks voor de legkelder naar binnen gebracht. (Foto KLM-Aerocarto) Burgos in Spanje vordert gestaag. Heineken Technisch Beheer N.V. ontwierp de plannen voor de bouw en heeft de leiding bij de uitvoering. Deze brouwerij zal in het komende voorjaar in bedrijf komen. In België hebben wij een deelne ming in de mouterij Albert te Wij negen, die wederom goed heeft gewerkt. Uit het Nabije Oosten valt slechts te melden dat de onderhandelin gen met de Egyptische overheid inzake de genationaliseerde brou werijen te Cairo en Alexandrië tot nu toe nog steeds niet tot resultaat hebben geleid. De berichten uit het Verre Oos ten zijn goed. De groep Malayan Breweries Ltd., waarin Fraser Neave Ltd. onze partner is, boekte wederom goede resultaten. De brouwerij te Kuala Lumpur in

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 10