PgD PgD van postrek 12345678 Th. G. Lucassen Pioenweg 2, Loowoude bedrog Gld Ct naar prk CHEQUE DATUM G 15 Model 2 Dit gedeelte met medexenden. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST girokaart - kennisgeving van bijschrijving 12345678 VAN POSTREK Th. G. Lucassen Pioenweg 2, Loowoude Ct bedrag Gid naar prk CHEQUEvan naam Voor het gebruik van de girokaart als CHEQUE (voor uitbetaling in contanten) invullen: het woord CHEQUE, alsmede O voor opneming kasgeld, eigen naam en adres O voor betaling aan een ander diens naam en adres. adres st.raatadr.estewoonplaats MededelingenDe rekeninghouder. Bij gebruik van de girokaart als cheque kunnen aan de achterzijde geen medede- O bedragen groter dan lingen worden geplaatst. niet kreuken 2000,tevens het postkantoor van uitbetaling. Hfh postkantoor -4—1 P 01541/-12 In Den Bosch kwam men zelf zijn salaris halen. De charmante vrouwelijke kassier, mevrouw M. E. Buitendijk (r.), hield daartoe zitting in de ruimte naast de kas. uw huishoudportemonnee ook het overmaken van geld door middel van het girale verkeer slechts kan plaats vinden indien u voldoende centjes achter de hand hebt. Niet voldoende contanten thans in uw beurs betekent geen rekeningen betalen. Niet voldoende saldo in de toekomst met giraal verkeer betekent eveneens geen rekeningen kunnen betalen. De girodiensten gaan in hun service niet zover dat zij u crediet verlenen! Hoe komt u aan contanten? Het zou van een zekere eenzijdigheid en een gebrek aan werkelijkheidszin getuigen, als we alleen maar de voor delen opsomden van deze vorm van betalingsverkeer en het nadeel van het niet beschikken over contant geld niet nader zouden belichten. zeer veel geloop plus eventuele incassokosten, die thans ongeveer 0,65 bedragen, voorkomen. Eveneens een prettige methode is de zogenaamde ..incasso-overschrij ving". Een methode, die gebruikt kan worden voor het regelmatig betalen van rekeningen met wisselende be dragen, als voorbeeld rekeningen voor gas- en elektrici teitsleveranties, telefoonkosten en dergelijke. Hiervoor dient u een machtigingsformulier (zie model 4) in te vullen. Hierbij vraagt u bepaalde leveranciers zelf initia tief te nemen om van uw girorekening voor het geleverde of voor de verrichte diensten wisselende bedragen af te schrijven. Vanzelfsprekend ontvangt u hiervoor bij iedere mutatie eveneens bericht van de girodienst. Hebt u bepaalde problemen, dan kunt u deze machtiging in trekken of een bepaalde afschrijving weigeren te accep teren. Deze methode van overschrijving is gratis. Terwille van de volledigheid nemen wij ten slotte nog even de „stortings-/overschrijvingskaart" (model 5) onder de loep. De schuldeiser stuurt u dan in plaats van een rekening, of bij een rekening, een reeds door hem ingevulde giro kaart toe. Deze methode wordt thans veel gevolgd bij betaling van ver schillende abonnementen op tijd schriften en dergelijke. U behoeft dan slechts te ondertekenen en (indien dit nog niet is gebeurd) het gironummer van uw rekening in te vullen op de daarvoor aangegeven plaats. U ziet wel dat de girodienst u vele mogelijkheden biedt om al uw be talingsverkeer op eenvoudige en doel treffende wijze te regelen. U moet echter wel beseffen dat even als bij de oude betalingsmethode via 7

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 9