PUZZELHOEK KERST-KRUISWOORDRAADSEL HORIZONTAAL: A. wallekant - balspel in water - rivier in Duitsland - gooi- en steekwapen; B. olierijk zaad van een tropische plant - regelen, schikken; C. voegwoord - larve van de langpoot mug - olm - naam van een opera- of concertgeb. - militair vervoer (afk.); D. een recht stuk van een rivier - fic tieve naam van een schrijver - ver koop, afzet - geringe warmtegraad bezittende omstandigheid; E. ademhalen - beneden in iets - muur achtige plant; F. hetzelfde, onverschillig - doezelig, suf maken - praktische wenken; G. eer aandoen - type, toonbeeld van - zekere grote zure appel - meisjes naam; H. keukengerei - lichte Spaanse wijn soort - betalingshandeling; I. voegwoord - eindigen - kloosterzus ter - inwoner van Oostenrijkse hoofd stad - Romeinse Rijk (afk.); J. in het tuig van een schip klimmen - liefhebber; K. geografische aanduiding (afk.) Rijkswaterstaat (afk.) - het talmen - oude lengtemaat - accoord (afk.); L. met kracht vaneenscheiden (vervoe ging) - snelle loop - tovenaar, sterren wichelaar; M. rivier in Rusland - landbouwkundige bewerking - meisjesnaam - plaats in Zwitserland - familielid; N. rond buitenwerk aan een toren - God van de onderwereld (Gr.) - beker glas met een in glas gesneden net er omheen; O. groentesoort - voorzetsel - per nota (afk.) - vliegenier (afk.) - ordedienst (afk.) - ontstekingshaard; P. meisjesnaam - gegroet - Engelse titel - uitroep bij feestelijke gebeurtenis; Q. groet (Frans) - muzieknoot - bosgod - ten bedrage v. - rivier in Frankrijk; R. aaneenschakeling van personen of voorwerpen - Centraal Station (afk.) - houten of metalen voeten, waarop de pijpen van een tongwerk staan - mannelijk dier - koorzang; S. voorzetsel - voertuigen - dwaas - wielerbaan - niet genoemd (afk.); T. land in Zuid-Europa - metaalsoort; U. godin van de vruchtbaarheid - jon gensnaam - uit 't jaar - geel worden. VERTICAAL: 1. muziekdrama - wild zwijn - kleine plaats - niet-Israëliet naar Duitse normen; 2. dichterbij komen - Russische com ponist; 3. vanaf (afk.) - insekt - ieder - jon gensnaam - aartsbisschop (afk.); 4. plaats in Gelderland - verschillende stoffen dooreenbrengen - niet volle - meisjesnaam; 5. vaart verminderen - verwikkeling in een roman - sierstruik met geel- gevlekte bladeren en bruine bloemen; 6. ontkenning - eveneens aan weging doen ondergaan - bevel; 7. lichaamsdeel - melkprodukt - klank, die gevormd wordt dichtbij of tegen het zachte verhemelte - windrichting (afk.); 8. gevoel van onderdanigheid - getal - patroon van stoffen; 9. militair (afk.) - behorende bij - geo grafische plaatsaanduiding (Engels, afk.) - vuur (Maleis) - voegwoord; 10. een bepaalde plaats toewijzen - droogleggen van natte landerijen; 11. persoonlijk voornaamwoord - eerst volgend (afk.) - aandoenlijk - borg- tekening op een wissel; 12. een paard uit de gang tot stilstand brengen - inwoner uit Ankeveen; 13. onderwijsvorm (afk.) - rijen wach tende mensen - familielid - groente - met name (afk.); 15. 16. 14. verschillende stroompjes, die de oor sprong van een rivier vormen - meisjesnaam - een geluid geven als met een rasp; Oud-IJslandse literatuur - getal - jongensnaam - gelijk (in samenstel lingen) water in Nederland - tinnen vaat werk - plaats in Noord-Brabant; 17. afsnijden, inkorten van planten (ver voeging) - nuchter persoon - be drieglijk, slim; 18. schrijfgereedschap - godin van de wijn (Rom.) - Noord-Amerikaans 10 dollar goudstuk (meervoud) - windrichting (Engels); 19. voegwoord - twee elkaar onder een hoek ontmoetende stroken (heral diek) - Radio-omroep reporter (afk.) - gebladerte van een boom - gulden (afk); 20. gedrocht - in paneermeel doen wen telen; 21. wapenschouw - soort van trekschuit - deel van een vaatbundel - iemand zelf betreffend.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 45