naar binnen door het raam. Me vrouw De Bruin ligt zeker nog te slapen. Zachtjes opent Bob de deur en gaat naar binnen, gevolgd door zijn zusje. Op hun tenen lopen ze door de kamer. Dan legt Bob het pakje dat hij draagt voorzichtig op de tafel die vlak naast het bed staat en loopt dan terug. Ineke is echter zo in span ning dat ze over de drempel strui kelt. „Ineke, pas toch op!" waar schuwt Bob. Maar door het la waai is het oude vrouwtje wakker geworden en roept: „Wie is daar?" Maar de deur is al dicht en de kinderen rennen weg zo snel hun benen ze maar kunnen dragen. Mevrouw De Bruin neemt het pakje van de tafel. Er zitten vijf eieren in. „O wat heerlijk is dat", zegt ze tegen zichzelf. „Wie zou daarvoor hebben gezorgd?" Als ze het pakpapier nog eens bekijkt, leest ze opeens: „Met de beste wensen van de 'Verrassings Pak ket Maatschappij' die u prettige Kerstdagen wenst." Leo van Hasselt,een schoolvriendje van Bob, heeft roodvonk. Natuur lijk moet hij in bed blijven. Veel is er niet te zien. Een klein stukje van de tuin maar met het stenen muurtje daar omheen. Alles is on dergesneeuwd. Een beetje verdrie tig ligt Leo door het raam naar buiten te kijken. Wat zou hij graag in de sneeuw willen spelen. Opeens gaat hij rechtop zitten. Wat ziet hij daar? Over het stenen muurtje van de tuin wordt een pakje ge schoven dat in de sneeuw terecht komt. „Moeder, moeder, kom eens gauw", roept Leo. „Moeder, wilt u alstublieft gauw gaan kijken wat er in de tuin ligt?" Verbaasd brengt moeder het pakje binnen en vol ongeduld maakt Leo het open. Er zit een verfdoos in, die hij altijd al zo graag had willen hebben! Toch verbeeldt hij zich dat hij de doos al eens eerder heeft gezien maar hij weet niet waar. Wat geeft het ook? Hij is er blij mee. Nu hoeft hij zich ook niet vervelen met Kerst. Kan hij heer lijk tekeningen verven in bed. Wat fijn! Als Leo de doos opendoet weten jullie jongens en meisjes na tuurlijk allemaal wel wat er aan de binnenkant van de deksel geschre ven staat: Juist: Van harte beter schap gewenst van de 'Verrassings Pakket Maatschappij'. „Wat zoir dat nu zijn?" vraagt Leo. Nie mand weet het. De volgende dag brengen Bob en Ineke een tweede bezoek aan me vrouw De Bruin. Deze keer heb ben ze niet alleen eieren, maar ook bloemen bij zich. Stil als muisjes lopen ze naar binnen, leggen hun geschenken op tafel en gaan gauw terug. Zo vol zorg zijn ze om het oude vrouwtje niet wakker te ma ken dat ze helemaal niet zien dat er een meneer in de aangrenzende kamer zit. Het is de dokter. Nauwelijks hebben de kinderen de deur achter zich dichtgetrok ken of de dokter loopt naar de tafel, neemt het pakje op en leest: Met hartelijke groeten van de 'Verrassings Pakket Maatschappij'. „Nu begrijp ik waar het oude vrouwtje gisteren over sprak", zegt hij. „En ook wat Leo van Hasselt mij gisteren vertelde." Met Kerstmis wordt de 'Verras sings Pakket Maatschappij' echter zelf verrast. Als Bob en Ineke 's morgens uit hun bedje komen, ligt er een brief in de gang die is geadresseerd aan de 'Verrassings Pakket Maatschappij.' Daarin zit een uitnodiging van de dokter om bij hem te komen eten. Wat een fijne uurtjes hebben de kinderen daar doorgebracht! Wat hebben ze genoten van alles. En bij de dokter thuis krijgen ze zelfs nog een pakje uit dank voor alles wat ze hebben gedaan. Natuurlijk we ten Bob en Ineke niet hoe de dok ter achter hun geheimpje is ge komen en deze zegt natuurlijk niets, dat begrijpen jullie. Zijzelf begrijpen er niets van, maar ze zijn zo gelukkig als kinderen maar kunnen zijn. „Dit is het fijnste Kerstfeest ge weest dat ik ooit heb beleefd", zegt Ineke. „En veel beter dan 'rovertje spelen' vindt Bob. 43

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 43