H~iel geheim oan"& en jDneke ONZE KINDERTON „Ik wilde dat ik een rover was", zegt Bob tegen zijn zusje. „Alles is zo saai en vervelend en ik zou zo graag eens iets anders willen deen dan gewoon." „Ja", zegt Ineke, „dat zou ik ook wel willen. Zullen we eens wat bedenken?" Het is Kerstvakantie. De kinde ren hebben vrij van school, want ever een paar dagen is het Kerst feest, maar ze hebben nu al lang genoeg van alle dagelijkse spel letjes. „Natuurlijk kunnen we geen ro vers worden", zegt Ineke, „want dan zouden we over een paar uur al op het politiebureau zitten." „Je hebt gelijk", zegt Bob, „maar kunnen we dan niet iets anders doen?" Heel diep denken ze alle twee een poosje na en dan opeens springt Bob overeind. „Ik weet wat!" roept hij uit. „Laten we ons de „Verrassings Pakket Maat schappij" noemen. Ik ben de pre sident en dan ben jij mijn secreta resse, de juffrouw, die me met alle dingen moet helpen." „Dat is prachtig Bob", zegt Ineke, die al les wel wil doen wat haar broer tje voorstelt, „maar wat ben je dan van plan?" „Kijk", zegt Bob, „dat zal ik je nu eens precies uitleggen. We gaan de mensen pakjes met ver rassingen thuis bezorgen, een Kerstverrassing. We zullen men sen bedenken voor wie iets gedaan moet worden en dan sturen we hun een pakje thuis. Wat zullen ze verwonderd zijn en wat zullen wij daar een pret mee hebben!" „O dat vind ik geweldig", juicht Ineke. „Wat zullen we het eerst doen? Laten we maar direct be ginnen Bob, vind je ook niet?" „Goed", zegt Bob, „ik zal een lijst met namen opschrijven en dan zullen we zien wie het eerst aan de beurt is." En dat doet hij dus. Als hij klaar is met het op schrijven van de namen zegt hij tegen zijn zusje: ,Nu moet je aan niemand vertellen wat we van plan zijn, hoor Ineke. Dit is een geheimpje tussen ons tweeën." „Natuurlijk vertel ik niets", zegt het meisje, „want dan is het hele maal niet leuk meer." Tegen de avond komt moeder thuis uit de stad. Ze heeft bood schappen gedaaa. Moe en koud valt ze in een stoel neer en kijkt dan verbaasd rond. Wat een ver andering! Na het eten vanmiddag is ze meteen naar de stad gegaan en heeft de vaat in de keuken laten staan, maar nu is alles ver dwenen. De keuken ziet er keurig uit, alles staat op zijn plaats en de tafel voor het avondeten is al gedekt. Zelfs de kolenkit is ge vuld. Alles is rustig in huis. Er is niemand te zien. Wie zou dat hebben gedaan? Dan komen Bob en Ineke vanuit de tuin binnen. Moeder vraagt of tante er mis schien vanmiddag is geweest. „Nee hoor mam", zegt Bob, „maar het is net of hier vanmid dag iemand druk aan het werk is geweest", voegt hij er aan toe, als hij door de kamer kijkt. Moeder lacht blij. „Is dat niet heerlijk?" zegt ze dan. „Nu hoef ik van avond niets meer te doen en heb ik een fijne, rustige avond. Maar wie zou dat toch gedaan hebben?" Even later vindt ze echter een briefje in de gang. Als ze het heeft opengemaakt leest ze: „De 'Ver rassings Pakket Maatschappij' is vanmiddag op bezoek geweest en heeft alles netjes in orde ge maakt." „Ik vraag me af wat dat heeft te betekenen", zegt moeder verbaasd. „Het is heel vreemd", zegt Bob. „Laten we maar gaan eten", zegt Ineke. En dat doen ze. De volgende ochtend kan men twee kinderen, een jongen en een meisje, door de nauwe straatjes van het dorp zien lopen op weg naar het huisje van de oude me vrouw De Bruin, een arm, oud mensje, van wie niemand zich iets schijnt aan te trekken. De jongen het is Bob die iets heel voorzichtig in zijn hand houdt, klopt op de deur. Maar er komt geen antwoord. Ineke kijkt 42

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 42