SPANJAARDEN UIT DEN BOSCH MAAKTEN BRUGGENTOCHT Voor de Spaanse werknemers in Den Bosch was het zaterdag 26 november jl. een feestelijke dag, toen zij achttien man sterk een uitstapje in de vorm van een bustocht over de bruggen in het Deltagebied maakten. Onder de hoede van pater C. van der Zant, aalmoezenier voor de Spanjaarden in Den Bosch en omgeving, en de heren F. A. C. Leyer- weert, J. C. A. van der Geld, W. F. van der Luur, W. L. Huijsmans en J. Vert, de tolk, vertrok de groep tegen negenen uit Brabants' hoofdstad. Na de koffie in Bergen op Zoom, waar uw verslag gever zich bij het gezelschap voegde, ging het onder vrolijk en melodieus gezang in rustige vaart Zeeland in. Het weer liet zich van een betere zijde dan in de af gelopen dagen zien en zelfs begeleidde ons het zonnetje een eindweegs op onze rit. Daarom was juist voor onze gas ten van deze dag het uitzicht de moeite waard, toen wij tegen twaalven over de vijf kilometer lange Oos- terscheldebrug reden. De volgende pleis terplaats was Zierikzee, waar het hele gezelschap voor de lunch nog enige tijd door de straatjes van dit oude stadje dwaalde. Voordat we weer vertrokken werd nog een groepsfoto bij de haven genomen, juist op het moment dat Sinter klaas zijn glorieuse intocht in Zierikzee maakte. Voort ging het daarna over de Onderweg in de bus. En el autobus. Grevelingendam, de brug over het Ha ringvliet naar het Hellegatsplein en van daar via de Barendrechtse brug naar Rot terdam. Geheel in de stijl van deze tocht reden we 's werelds eerste havenstad binnen over de Van Brienenoordbrug. Precies op tijd, tegen half vier, arriveer den we bij de aanlegsteiger van de Spido. Met de „Stad Rotterdam" maakten we daarna een rondvaart van ruim een uur door en langs de belangrijkste havens. Het was al bijna donker toen we van de boot en in de bus stapten, die ons even later weer afzette in het hartje van de stad voor een wandeling door het Lijn baankwartier. Om half zes was het hele gezelschap bijeen in het onlangs geopende Spaanse kelderrestaurant van Engels in het Groothandelsgebouw. Het interieur en de sfeer waren voor onze Spanjaarden een grote verrassing en weldra heerste er een zeer geanimeerde stemming, die on der het eten, waarbij een goed glas van hun vaderlandse wijn natuurlijk niet ont brak, zo mogelijk nog geanimeerder werd. Aan het eind van de maaltijd sprak pater Van der Zant namens de Spanjaarden een welgemeend dankwoord voor het geen hun op deze dag geboden was. Om acht uur zat ieder weer tussen de wielen voor de terugreis aan het einde van een fijne dag. Deze dag werd, evenals de jaarfeesten voor het Nederlandse en het Belgische personeel, door de personeelsvereniging georganiseerd. 26 de noviembrea las 8'45 de la manana: frente a la pension de la Luybenstraat esperabamotor en marchael autocar de Kras. Nos acomodamos para emprender en él la excursion quepara los trabajadores espanoleshabia organizado estupéndamente la Union de Personal de Heineken. Llegados a Bergen op Zoom, nos apeamos para tornar un café; y proseguimos el viaje a través de Zelandiasaltando de isla en isla. Pasamos el maravilloso puente del Oosterschelde, 5 kilómetros de puente! un gigantesco cienpiés entre cielo y mar tendido entre dos islas. Al otro lado del puente estd Zierikzee: dimos unas vueltas por la ciudad, paseando por callejuelas estrechas de casas antiguas. En el lujoso restaurante Concordia nos sentamos a la mesa para gozar de un excelente almuerzo. Alia en la plaza nos encontramos casualmente con San Nicolasque hacia entonces su entrada triunfal en el pueblo. De nuevo en el autocarnos dirigimos hacia Rotterdam, pasando por los diques, otro primor de la ingenieria hidraulicaespecialidad holandesa de fama mundial. Del autocar pasamos al Spido para navegar por el puerto de Rotterdam, y admirar sus instalaciones. En una de las salas del restaurante Engelscuidadosamente ambientada al estilo hispdnico, saboreamos una exquisita comida espanola. La hora de la vuelta transcurrió llena del contento que trae consigo un dia agradable y provechoso, de gratitud por la gentileza de la Unión de Personal de Heineken, y de la alegria que producen en el corazón unos vasitos de vino tinto espanol. In het Spaanse restaurant te Rotterdam. En el restaurante espanol en Rotterdam. De izquierda a derecha, fila ultima: los senores F. A. C. Leyerweert, W. L. Huysmans, J. Ocano Losano, J. Dona Ortiz, L. Alamo Ortega, R. del Val Fuentes, J. H. Garcia Cob. fila central: J. C. A. v. d. Geld, J. Iglesias de La Cal, E. Arenas Ruiz, L. Manso Carcia, F. Hernando Casado, A. Martinez Gonzalez, P. Ojeda Medina, W. F. v. d. Luur, J. Vert, J. Usguiano Roso. fila anterior: F. Sanz Simancas, H. Delgado Sag- redo, F. Benito Hernando, M. A. Gonzalez Ortega, P. Villa- nueva Baruiso. De groep in Zierikzee. El grupo en Zierikzee.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 39