De heer Meyer bleef na zijn pen sionering lid van het tamboerkorps. Voor een plaats in de fanfare had hij heel wat over: hij leerde trom bone spelen. zich van het begin voor de beoefening van de muziek beijverd hebben, waarbij hij in het bijzonder de heer Hoofs noemde. Ook maakte de heer Sikking de promotie bekend van de vroegere in structeur van het tamboer korps, de heer P. de Leeuw, die nu de leiding heeft van de drumband. De heer De Leeuw is onlangs bij zijn onderdeel bevorderd tot ad judant. Evenals de heer Hoofs mocht ook de heer De Leeuw een spontaan applaus in ontvangst nemen. Tenslotte richtte de voorzit ter van de personeelsvereni ging zich tot de heer Klop penburg met het verzoek of onze directeur het erevoor zitterschap van de Heineken fanfare op zich wilde nemen. In zijn toespraak wees de heer Kloppenburg allereerst de echtgenoten van onze muzikanten op hetgeen als resultaat van vele avonden oefenen door hun mannen op de eerste uitvoering was gebracht. Na een korte terugblik op wat was vooraf gegaan aan de overgang van tamboer- naar fanfarekorps stelde onze directeur vast: Inderdaad, het is geslaagd; iedereen, ook de deskundi gen, is enthousiast." De heer Kloppenburg feliciteerde ka pelmeester Van Dijck met het behaalde succes, dat eens te meer het gezegde 'waar een wil is, is een weg' waar maakte. „Alle hulde dat dit mogelijk is gebleken in de werkgemeenschap van Hei- Tot besluit van de muzikale presen tatie speelden de beide korpsen gezamenlijk de Prinses Irene mars. neken Den Bosch. Het is ook een voorrecht dat dit mogelijk is. Ik zie met veel genoegen dat ook de jongelui meedoen en dat van de fan fare onder andere een van de gepensioneerden en een van de Spanjaarden deel uitmaken." Tenslotte zei de heer Kloppenburg, dat hij graag aan het eervolle ver zoek het erevoorzitterschap op zich te nemen voldeed. Het tweede deel van deze muzikale presentatie werd verzorgd door het fanfare korps van de genie. Met de door hen perfect gebrachte verschillende composities Maple Leaf Rag (een mars). Side Story, Brasil en ten slotte de Mars Gendarmerie Beige brachten de militaire muzikanten de handen van de aanwezigen telkens weer op elkaar. Tot besluit van deze middag speelden de beide korpsen gezamenlijk de Prinses Irene mars, waar bij de muziek broederlijk gedeeld werd. Na het officiële gedeelte gaf de Heineken blaaskapel Cambrinus nog verscheidene vrolijke nummertjes ten beste. Ook de leden van het fanfarekorps van de genie lieten zicfi niet onbetuigd en weldra werd de kantine het toneel van een bijzonder De vijf jeugdige tamboers (hun vaders maken deel uit van de fanfare), die daags tevoren hun uniform kregen. V.l.n.r. Sjer de Veer, Theo Domernik, Henk van der Heijden, Jopie Peters en Riesje van de Boogaert. Achter hen staan v.l.n.r. de heren De Leeuw, Hoofs, Kloppenburg en Moors. Rondo Festival (van kapel meester Van Dijck), Mos- kwa, een selectie uit de West gezellig muziekfeest van „vrije" geluiden. Tot slot nog iets over de nieuwe Heineken fanfare. Het korps bestaat uit 24 man. Dit is het minimum, waarmee men kan starten, j Het streven is de bezetting uit te breiden tot 36 man. Dat betekent dat er in het korps nog plaats is voor enkele aspirant-muzikanten De Spanjaard Jose Rejon Malina, thuis op verschillende instrumenten, is een gewaardeerd lid van de fanfare. op onze Bossche brouwerij. Als voorbeeld zouden we willen stellen hetgeen de gepensioneerde heer Meyer voor zijn liefhebberij over heeft gehad. Na zijn pensio nering is hij begonnen op de trombone te leren spelen. In de nieuwe Heineken fan fare blaast hij nu opgewekt zijn partijtje mee. Men wil trachten in vijf jaar in de eerste afdeling te komen. Daarvoor moet men van onder af beginnen. Na mens alle supporters en mu ziekliefhebbers wensen we de jonge fanfare heel veel succes! 37

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 37