TAMBOERKORPS DEN BOSCH WERD FANFARE VAN TOETEN NAAR BLAZEN Het fanfarekorps tijdens zijn eerste optreden in de kantine van de Bossche brouwerij. Den Bosch heeft weer wat. Een fanfarekorps deze keer. Officieel sinds 5 november jl., nadat ongeveer tien maanden geleden tot de oprichting ervan besloten werd. Het tamboerkorps, met een uitstekende staat van dienst gedurende een aantal jaren, waarin de hoog ste onderscheidingen werden behaald, heeft opgehouden te bestaan. Men was aan j zijn muzikale top. kon niet hoger en voelde tegelijker tijd de beperking van het niet anders dan marsen te kunnen maken. ,,Dat kwam", aldus secretaris Eggly, „door de aard van de instrumenten. Het tamboerkorps voerde uitsluitend natuurinstrumen- ten en daarmee kun je alleen de noten spelen, die in het instrument ingebouwd zitten. Een fanfare daarentegen heeft ventielinstrumenten, waarmee men het hele notengamma kan spelen. Daardoor worden de moge lijkheden veel groter en kunnen wij niet alleen mar sen brengen, maar ook bij voorbeeld concerten geven." De fanfare is een muziek korps, dat straks bij zijn optreden naar buiten zal worden voorafgegaan door een kleine drumband. Deze bestaat onder andere uit enkele jongens van twaalf tot dertien jaar. allen zoons van werknemers. Zaterdag 5 november stelde de nieuwe Heineken fanfare zich in de kantine van de brouwerij voor aan het eigen publiek. Onder de genodig den zagen wij de garnizoens commandant van Den Bosch, luitenant-kolonel J. H. M. Chappin, majoor van de genie W. van Buren en com missaris van politie L. A. Brouwers. Van Heineken zijde waren aanwezig de heren Kloppenburg, Ten Bruggen Cate, d'Artillac Brill, Zantman en Kuikman. Voorts enkele leden van de ondernemingsraad, familie leden. vrouwen en verloof den van onze eigen muzi kanten alsook een aantal belangstellende muzieklief hebbers. Deskundige toe hoorders, tevens medewer kers aan de muzikale presen tatie van deze middag waren de leden van het fanfare korps van de genie. Na het openingswoord van de voorzitter van de perso neelsvereniging, de heer Sikking, kwam de drumband het eerst aan bod. Het was een kort optreden dat. mede door de beperkte ruimte van de kantine, niet naliet indruk te maken. re-mi) men was begonnen. Tot de oefenstof behoorde ook de koraalmuziek, waar van de jonge fanfare eerst Blijf bij mij Heer als de avond daalt, daarna (wat moeilijker) een bewerking van Psalm 17 speelde. Voor dit eerste optreden had men twee marsen ingestudeerd, San Carlo en Militair Escort, die beiden met een warm applaus ontvangen werden, evenals het laatste nummer, de ouverture Op de Bornhof. De leden van de fanfare en hun dirigent konden tevreden zijn. Meer dan dat. Het De drumband opende deze muzikale presentatie. V.l.n.r. de heren Ten Bruggen Cate, Brouwers, Kloppenburg, majoor Van Buren, luitenant-kolonel Chappin en de heer Brill. Vervolgens stelde kapelmees ter Van Dijck, die ook de leiding heeft van het fanfare korps van de genie, de nieuwe Heineken fanfare aan de aanwezigen voor. Hij liet demonstreren met welke eenvoudige oefeningen (do- resultaat van negen maanden hard werken en veel zelf opoffering mocht er zijn. Voordat de pauze tussen het optreden van de twee fan farekorpsen begon, memo reerde de heer Sikking de verdiensten van hen, die

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 36