AMSTERDAMS BILJARTKAMPIOENSCHAP BIJ HEINEKEN Hoogste lof voor organisatie Hoe spannend het verloop van de wedstrijden was bleek hieruit, dat zon dagmiddag om twee uur niemand nog kon voorspellen, wie kampioen zou worden. Op deze laatste dag kregen spelers en genodigden aan het eind van de middag namens Heineken een maaltijd aan geboden. Er waren enkele sprekers van wie de 2e voorzitter van de K.N.B.B., de heer H. Epke, onder meer zei: „Slechts enkele bedrijfs verenigingen zijn lid van de bond. Heineken neemt in die bond wel een heel bijzondere plaats in. Nog een paar van deze clubs en het district Amsterdam is geheel uit de misère. U, heren bestuurders, moet bij uw directie wel zeer goed aangeschreven staan om ons dit allemaal te kunnen aanbieden. Het is groots en wel zeer moeilijk te evenaren." Ook deelnemer Scholten had veel waardering voor het gebodene en voor de organisatie. Als dank overhandigde hij het bestuur een passend geschenk voor de meest actieve dame uit de organiserende vereniging. Na deze geanimeerde lunch begonnen de deelnemers vol goede moed aan de laatste partijen, waarbij de aan staande kampioen zijn enige neder laag moest incasseren. Om ongeveer tien uur werd de uitslag bekendgemaakt, bij welke gelegenheid districtsbestuurder J. van der Wal de winnaars huldigde en de bonds- prijzen uitreikte. De eindstand was: 1. J. A. Moolenschot; 2. H. J. Hol dorp: 3. P. Slotboom: 4. Th. Leef- De heer Moolenschot, hier aan stoot, verloor slechts één partij. Naast hem, nummer 2, de heer Holdorp. lang; 5. L. Klinkhamer; 6. P. Schol ten; 7. A. C. Hali; 8. J. Bakker. Voor de prima organisatie had de heer Van der Wal slechts woorden van de hoogste lof. Zijn dank aan de directie liet hij vergezeld gaan van het verzoek het kampioenschap le klasse volgend jaar maart eveneens onder Heineken hoede te mogen laten houden indien daartoe elders geen mogelijkheden zouden zijn. Voorzitter Hollander dankte de heer Van der Wal voor zijn prijzende woorden. Hij wees daarna op de door verscheidene goede gevers rijkelijk ge vulde prijzentafel en leidde daarmee de heer Timmer in, die op de hem eigen wijze iedere speler een waarde vol geschenk overhandigde. Het leek wel een voorproefje van het heerlijk De acht finalisten. Evenals in 1964 werd ook dit jaar het kampioenschap 3e klasse libre van de afdeling Amsterdam van de Koninklij ke Nederlandse Biljart Bond bij Hei neken gehouden. Deze keer niet in de kantine, maar in het clubgebouw van de S O „H.B.B.A." aan de Quellijn- Kampioen Moolenschot wordt gelukgewenst door de heer Timmer. In het midden voorzitter Hollande;-. straat. De organisatie was opnieuw in handen van de biljartvereniging „Heineken". De wedstrijden werden gespeeld op 23, 24, 26 en 27 november. Groot was de belangstelling, zowel uit bil jartkringen als van Heineken zijde. Spannend waren vele wedstrijden, waarvan er twee met een verschil van slechts twee caramboles werden be slist. Het aantal te maken caramboles bedroeg 100 en een van de hoogte punten van het kampioenschap was een partij die in 18 beurten, waarbij een hoogste serie van 31, werd uitge maakt. 34

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 34