EERVOLLE VERMELDING: „POLLO" J. Bragonje SUBLIEM" J. Bragonje In groep A verwierf de foto onder het motto „VI" van de heer C. A. Akkerman (Rotterdam) de hoogste waardering. Van de inzendingen in deze categorie de meest originele (school)vakantiefoto. technisch ook goed afgewerkt. De tweede prijs ging naar de maker van de foto ..Heimwee", de heer J. W. Timmer (Rotterdam). Hij heeft de vakantie met een stemmingsbeeld zeer subtiel weergegeven. De opname is fototechnisch af. „ZONDAGMORGEN" D. Handbeuckers Bijzondere waardering van de jury fotowedstrijd vakantie 1966 E5Z5 de hobby van hun man, maar zelf op dit gebied ook goede prestaties leve ren, moge blijken uit de uitslag in groep B. Met haar twee inzendingen „Beet" en „Aan de haak geslagen" schoot mevrouw A. A. Frenks (Rotter dam) in de roos en vlak daarnaast. De foto's, die twee verschillende facetten van het onderwerp vakantie op rake wijze weergeven, bezorgden haar de eerste én de tweede prijs. Mevrouw J. Bragonje (Amsterdam) bracht even eens de actie in de vakantie op duide lijke wijze in beeld. Zij won met deze foto de derde prijs. Onder de inzendingen bevonden zich verder nog enkele foto's, die bij de jurering doordrongen tot de groep van de betere foto's, maar die niet voldoende punten kregen om voor een prijs in aanmerking te komen. Bijzondere waardering had de jury voor de foto's (in groep A) „Zondag morgen" en „Hei" van de heer D. Handbeuckers (Rotterdam), voor de inzendingen „Aapjeskoetsiers" en „Place du Tertre", van de heer A. Breeman (Rotterdam) en voor de tweede foto van de heer Timmer (Rotterdam) „Het oude stiel". Al deze foto's droegen het kenmerk in de vakantie gemaakt te zijn, maar misten de uitbeelding van de vakantie zelf. In groep B verwierf de foto „Polio" van de heer J. Bragonje (Amsterdam) een eervolle vermelding. Deze foto zou in de prijzen gevallen zijn, ware .PLACE DU TERTRE" A. Breeman Een letterlijke illustratie van het on derwerp en daarom in zekere zin ori gineel is de foto van de heer Frenks (Rotterdam). De markering van de schuimrand maakt het overigens sta tische beeld toch nog levendig. Een verdiende derde prijs. Dat de vrouwen van onze amateur fotografen niet alleen meeleven met „HEI" D. Handbeuckei het niet dat men bij kan spreken van ve lente of vrijheid b tweede foto van d „Subliem" kreeg vei zondere waardering In groep A waren z uit Rotterdam en Groep B gaf het v zien: vier inzendinge twee uit Rotterdam Bosch. Door het b

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 22