BENT U (OOK) AL DONOR? BILJARTVERENIGING VIERDE VIJFJARIG BESTAAN Ruim vijf jaar geleden ging een aantal biljarters onder leiding van de heer Oosterbroek naar biljartzaal Engels. Het doel was om tot oprichting van een biljartvereniging te komen. Dat deze zaterdag bij Engels voor ons, noch voor de heer Oosterbroek een ver loren dag was, hebben wij in de afge lopen vijf jaar ervaren. Zaterdag 1 oktober jl. was het zover, dat wij het 5-jarig bestaan van onze vereniging konden vieren. Onder het motto: ,Er is maar één ding gezelliger dan biljarten: Biljarten met Heineken", ging het feest om acht uur 's avonds van start. Voor deze avond hadden wij de medewerking van Anton Kenner's dans- band. De gastheer was Martin van der Kley, die samen met zijn assistente Mo nique deze avond met leuke spelletjes vulde. Dat onze kleine vereniging (15 leden) naast biljarten ook gezellig feest kan vieren bleek om twee uur 's nachts, toen onze voorzitter, de heer Streuper allen, die aan het slagen van dit feest hadden meegewerkt dankte. Een extra woord van dank is hier op zijn plaats voor de heer Hoogmoed, die voor dit feest veel werk heeft verzet. Maar als wij dan zien dat op één lid na alle leden met hun dames (die als een blok achter deze vereniging staan) aanwezig waren, is het voor een bestuur Een gedeelte van de raadskelder tijdens het feest. een prettige taak iets voor deze vereni ging te mogen doen. In onze vereniging is een plaats vrijge komen, die wij graag bezet zouden zien door een gezellige biljarter. Iets voor u? De Geus HERFSTTOCHT IN DORDRECHT Hoewel het een traditie geworden was om de herfstbostocht in Amsterdam te lopen, hebben wij ditmaal om „sleur" te voorkomen de herfsttocht gekozen in Dordrecht. Een voor ons, Rotterdammers, nieuwe wandeling. Zaterdag 15 oktober 1966: een stralende herfstdag. Volop zon, praktisch geen wind, heerlijke temperatuur. Ideaal om te wandelen. In de hal van het Centraal Station te Rotterdam kwamen wij bijeen. Het was jammer dat alle dames om de een of andere reden verstek hadden laten gaan. Een mannengroep trok dus door Dor drecht. Het moet van de organiserende vereni ging „De Dordtse Vierdaagse" worden gezegd, dat ze ons alle oude gebouwen (en er zijn heel wat heel fraaie huizen in Dordrecht) heeft laten zien. Wij gingen door eeuwenoude poorten en steeds kwa men wij bij de rivier, waarop eens de handel zich concentreerde. Maar toen waren er nog geen tankers van 100.000 ton! Ook de buitenwijken van die stad zijn het bekijken alleszins waard. En dan de parken niet te vergeten. Parken met kamelen, parken met herten, parken met fraaie bomen, inderdaad een propaganda- tocht voor Dordrecht. En men had evenmin verzuimd ons iets van de Dordtse watersport te laten zien. Nadat wij nog even met Dubbeldam had den kennis gemaakt kwamen wij weer in de stad aan met het voldane gevoel een mooie middag en een prettige tocht te hebben gemaakt. De thuisblijvers had den ook ditmaal ongelijk! Dit was tevens de laatste officiële tocht van het seizoen, dat werd afgesloten met de strandwandeling (zie hierna). WANDELEN LANGS HET STRAND Zaterdag 29 oktober jl. was een stralende dag. Pittig koud voor de tijd van het jaar, maar met een heldere lucht en zonneschijn. Er stond weinig wind en die kwam uit het noorden. Om twaalf uur vertrok onze groep van het Centraal Station in Rotterdam. Om één uur precies startten wij van het strand in Hoek van Holland. Voor ons is dit „Rotterdam-aan-zee" dé goodwill-plaats. Wij zouden iedereen wel willen uitnodi gen daar een kijkje te komen nemen om van de enorme drukke zeescheepvaart getuige te zijn. Rotterdam is niet voor niets de grootste havenstad van de we reld. Ziezo, na deze ontboezeming: de strand wandeling. Voorlopig ging het richting Terheyde, dus met onze ruggen naar De Waterweg en met onze neuzen recht in de wind. Onder vrolijke kout waren wij in ongeveer twee uur in dit kleine plaats je, dat vlak achter het duin ligt. Van de Ping An, die vorig jaar daar is ge strand, was niets meer te zien. Slope rijen schijnen snel en grondig werk te ver richten. Wij klommen het duin op en vielen als het ware in het kleine maar gezellige café, dat wij elk jaar bezoeken. Ook nu werd er verse koffie gezet waar we een speculaasje bij kregen. Toen wij wat waren verwarmd en verkwikt, ging het weer over het duin en met de wind in de rug. In de verte zagen wij steeds maar schepen in en uit varen. Wij troffen het niet wat het water be treft. Het werd nl. vloed en wij moesten dus stukken door het mulle zand. Maar de pret was er niet minder om. Binnen de twee uur waren wij weer in Hoek van Holland terug. En vandaar in een snelle vaart naar huis. Wij verwonderden ons er wel over, dat het op zo'n mooie dag zo stil aan het strand was. De lucht is er zuiver en ge zond. Maar op zaterdagen vertoeft men liever in de grote magazijnen in de stad. Smaken verschillen. Geef ons maar een goede wandeling in de natuur. vdBg DANKBETUIGING Voor de vele attenties, die ik tijdens mijn ziekte van verschillende kanten heb ontvangen, wil ik, mede namens mijn echtgenote, hartelijk dankzeggen. H_ K,ein Van tijd tot tijd verschijnt in Vers van 't Vat een berichtje over Rotterdamse personeelsleden, die de Landsteiner- penning of -plaquette hebben ontvangen, ter gelegenheid van het vijf, respectie velijk twintig maal afstaan van bloed voor het Rode Kruis. Op 11 oktober jl. werd in Rotterdam de Landsteinerpen- ning uitgereikt aan de he en W. J. Brug geman en B. Terborg. Ook echter onder onze Amsterdamse personeelsleden zijn er velen, die zich regelmatig voor dit goede doel beschikbaar stellen. Volgens een opgave van enige tijd geleden noteerden wij de volgende namen met daarachter het aantal malen dat deze collega's bloed afstonden: de heren B. Kromhout van de Meer (16), D. Kamstra (12), K. Smit (14), J. Kol- steeg (13), D. E. Karman (26) en J. A. Vermeulen (12). Bent u al donor? 14

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 16