JUMPING AMSTERDAM 1966 t Pumpke SO jaar STADSHERBERG Opnieuw hebben duizenden toeschouwers van het bekende Internationale concours hippique „Jumping Amsterdam" genoten. Van 21 tot en met 23 oktober werd dit ruiterfeest in de Amsterdamse RAI gehouden. Een van de hoogtepunten was het Jachtspringconcours om de Grote Prijs van Nederland, aangeboden door Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. Het parcours was 519 meter lang en telde veertien hindernissen met een totaal van zeventien sprongen. Winnaar werd de Europese springkampioen Nelson Pes- soa met het paard Cangaceiro. Hij reed in perfecte stijl met ongekend hoge snel heid. Toen hij door de finish ging wees de chronometer 59.9 seconden aan. Pessoa ontving de beker uit handen van mevrouw Heineken. Aankomst van prinses Beatrix en prins Claus. Links de heer A. H. Heineken, rechts (met paraplu) dokter Tetzner, voorzitter van „Jumping Amsterdam". Geheel rechts: de heer W. F. K. Bischoff van Heemskerck, eerste stalmeester van H.M. de Koningin. (h)eerlijke kroegje in de Hoge Nieuw- straat en sinds vijf jaar het ruime, gezellige etablissement aan de Parade) hebben de befaamde Bossche kegel club Rang, de Raad van XI van de Oeteldonksche Club en last but not least de Hofkapel De Kikvorsen de familie Bosnians een lantaarnpaal aangeboden, voorzien van een fraai koperbeslagen uithangbord en een pomp. Uiteraard is de aanbieding van dit geschenk niet zonder de nodige om haal geschied. Het is donderdagavond 20 oktober een kostelijke vertoning geworden, compleet met een „hoog staande" onthulling van het monu ment door de heer Jan Bosmans zelf. die hiertoe in een 18 meter hoge ta kelwagen plaats diende te nemen, een gemechaniseerde aanbieding van de laatste steen en een cementballet, dat zijn weerga niet gauw zal vinden. De heer J. H. B. Peels, districtsver koopleider Den Bosch, die nauwe banden heeft met de verenigingen, die het monument hebben aangebo den, zou de heer Peels niet zijn ge weest, als uit de Pomp geen bier had kunnen stromen. Hoe de heer Peels een en ander heeft kunnen regelen, blijft voor niet-inge- wijden een open vraag, maar een feit De u allen, zeker de Bosschenaren, maar niet minder de Amsterdam mers en Rotterdammers, welbekende Bossche Stadsherberg ,,'t Pumpke" is een fraai monument rijker ge worden. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het Pumpke (45 jaar het De heer Jan Bosmans, trots op en blij met zijn pomp. Rechts de heer Peels. Seamus Hayes (Ierland) neemt met Doneraille een van de hindernissen. Mevrouw Heineken overhandigt de beker aan de winnaar van de Grote Prijs van Nederland, Nelson Pessoa (Brazilië). is, dat de heer Bosmans met enkele forse halen aan de zwengel in ruime mate ons kostelijk nat te voorschijn wist te toveren. Na het uitbrengen van een felicitatiedronk met Heine ken werd de buitentap gesloten, maar het spreekt voor zich, dat in 't Pumpke tot in de kleine uurtjes het bier nog rijkelijk bleef stromen. R v E Het „monument", dank voor vijftig jaar gezel ligheid.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 14