De nieuwe brouwerij te Burgos PERSONALIA BUITENLAND Op 16 oktober werden de heer en mevrouw Wieringa-Idenburg te Sin gapore verblijd met de geboorte van hun zoon Willem Maurits Johannes. De heer W. Zwanenburg keerde na genoten verlof op 19 oktober terug naar Aba. Eveneens na genoten verlof reisden de heer F. Mulder en zijn vrouw op 27 oktober terug naar Kaduna. Uit Kumasi kwam op 27 oktober de heer C. Scheltema met zijn gezin in Nederland aan om hier hun ver lof te gaan doorbrengen. Op 1 november tenslotte arriveer den de heer P. C. Meertens en zijn vrouw weer in Singapore, waarheen zij na in Nederland genoten verlof waren teruggekeerd. De bouw van de nieuwe brouwerij in Burgos (Spanje), waarvan wij reeds eerder melding maakten, vordert met rasse schreden. Vertrokken enkele maanden geleden de eerste leden van het, door Heineken Technisch Beheer uitgezonden, installatieteam naar Burgos, thans is dit team praktisch De nu nog lege hal waarin onder meer de machinekamer en het ketelhuis van de brouwerij zullen worden ondergebracht. Op de achtergrond weer de toekomstige suiker en hopopslagruimte. 1 op volledige sterkte ter plaatse aan wezig. De installatiewerkzaamheden zijn in middels zover gevorderd, dat het totale aantal van 60 verticale conus tanks waarmee deze brouwerij wordt uitgerust, reeds op de ondersteunin gen is geplaatst. Foto 1 geeft u een beeld van de kelderruimte (rechts), op een tijdstip dat nog slechts een gedeelte van deze tanks was geplaatst. Nu alle tanks zijn opgesteld is ook een begin gemaakt met het isoleren ervan en met de montage van de leidingen. Tegelijkertijd is ook de montage in andere afdelingen, zoals de filtratie ruimte en de machinekamer, gestart. In de machinekamer, waarvan foto 2 u de op dat moment nog lege ruimte laat zien, werden de eerste grote delen van de koelinstallatie op hun plaats gebracht. In de komende maanden zullen nog vele montagewerkzaamheden volgen, bij welke taak wij de leden van het installatieteam veel succes toewensen. Wij zullen trachten binnen niet al te lange tijd weer eens iets over hun vorderingen te publiceren. Ir. H. Ph. Dries Rechts: De kelderruimte met een gedeelte van de 60 verticale conustanks die op de betonnen kolommen worden geplaatst, waarvan u er enkele, juist boven de muur uitstekend, in aan bouw ziet. Links: De toekomstige, uit 2 verdiepingen be staande, opslagplaats voor suiker en hop. Uiterst links nog een stukje van de machine kamer. (Foto's: ing. J. C. Roelofs). Enkele leden van het installatieteam. V.l.n.r. de heren D. Leeuwenburg (installatieleider H.T.B.); E. de Guliker (H.T.B.); J. F. van de Ridder (hoofdopzichter van de bouwkundige adviseurs voor deze brouwerij: Het ingenieurs bureau Dwars, Heederik en Verhey te Amers foort); H. C. Voogel (chef machinist) en H. Ekkelboom (H.T.B.). 10

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 12