LAADKIST RUKT OP Van onze scheepvaartredacteur ROTTERDAM. De laadkist is bezig zijn plaats in de Rotterdamse haven te veroveren. Elke week wor den er nu al ongeveer 560 containers gelost en geladen. Dit betekent dat op die manier circa vierhonderddui zend ton goederen per jaar worden overgeslagen. Dit deelde gisteren mee de heer J. van Tilburg, alge meen voorzitter van de Scheepvaart Vereniging Zuid te Rotterdam. Hij zei: „Dit is nog maar het begin." Hij verstrekte ook cijfers over het in ontwikkeling gekomen rij-op/rij-af verkeer. Er zijn nu twaalf afvaarten per week elk met vijf- tot zeshonderd ton stuk goed. wat neerkomt op een zeshon derdduizend ton per jaar. Beide hoeveelheden samen brengen het jaarlijkse totaal aan stukgoed dat volgens de nieuwe vervoerstech nieken wordt behandeld op rond een miljoen ton. Dit lijkt nog bescheiden in vergelijking met de negentien mil joen ton stukgoed die in de Rotter damse haven omgaan, maar men ver wacht een versnelde toepassing van laadkisten en rij-op/rij-af schepen. Deskundigen in de vervoerswe- tenschap verwachten dat omstreeks 1980 om en nabij zestig procent van het. stukgoed eraan ten deel zal val len. Bij de korte en de Noordatlan- tische vaart rekent men zelfs op ne gentig procent. Uit het Algemeen Dagblad van 7 ok tober jl. nerdienst op Europese havens openden, ook in de Oude Wereld snel in bete kenis toe te nemen. In eendrachtige samenwerking met onze agenten in Amerika, Van Munching 8c Co. Inc., neemt Heineken als een der eersten deel in deze geweldige ontwikkeling op het gebied van het transport over zee. Bij de proeven begin juli in Rotter dam werd gebruik gemaakt van door de United States Lines ter be schikking gestelde containers, die door de American Racer van dezelfde maatschappij vervoerd werden. Be halve de United States Lines zullen ook andere grote scheepvaartmaat schappijen op uitgebreide schaal met containers gaan werken. Het is niet uitgesloten, dat het vervoer over de Noordatlantische route in de toe komst voor een groot deel uit trans port per container zal bestaan. Een getekende voorstelling van het laden van de tot containerschip omgebouwde vrachtvaar der AMERICAN RACER. Direct voor de brug worden de volle containers aan boord genomen, terwijl tezelfdertijd uit het ruim daarnaast de lege laadkisten worden uitgeladen en direct op een onderstel met trekker gezet. Overall view .of a eontainjrliner being loaded at pier 62, New York Highway trailer unit, (containers locked on their chassis; enter piei. The specially designed booms lift the containers from their chassis and lower ihem into specially fitted holds. The empty chassis ore pulled away to await requests by shippers for empty containers or to receive in coming contomets from ships and haul them to inland destination. In Antwerp and Rotterdam new and conveniently located modern terminals serve our containcrlincr De containers met bier gaan in het ruim, ter wijl aan dek ook nog plaats voor verscheidene van deze laadkisten is.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 7