Foto- en Filmclub Rotterdam goederen, waaraan het westen van ons land nog rijk is. Tussen de landgoederen bevinden zich dan nog enkele riante villa's die het bekijken alleszins waard zijn. Het moet wel, ter voorkoming van misverstanden, worden vermeld, dat dit bekijken uitsluitend aan de buiten kant gebeurde. Twee van onze nieuwe leden bleken zangers te zijn, een aanwinst voor onze groep. Jammer was, dat hun volume soms te groot was. Even na aankomst in Rotterdam brak een onweersbui los, maar die kon ons toen niet meer deren. Wij kunnen op een geslaagde tocht terugzien. VAN HARTE BETERSCHAP Ons lid mejuffrouw Streuper is door een verkeersongeval nog wel enige tijd aan huis gekluisterd en de heer Klein, die op verre tochten met zo veel vaardigheid „ons" busje rijdt is al enige tijd thuis. Wij wensen beiden een spoedig her stel. vdBg HERMANDAD-TOCHT Zaterdag 27-9-'66. Wat het wandelen betreft was het weer de Hermandad- zaterdag. Na een tijdlang vergeefs wachten op enkele leden (geef toch even een berichtje!) gingen wij op pad. En met recht op pad, want deze tocht voerde praktisch uitsluitend door het Kralingse bos en langs de plas. Als gast hadden we in ons mid den de echtgenote van een van onze leden, die voor een keer uitgebreid was gaan vissen. Aan de finish wacht te haar man haar op. Ze had echter geen ondersteuning nodig en liep nog fier rechtop. Bravo mevrouw Zwa nenburg, tot de volgende keer. JR DANKBETUIGINGEN Langs deze weg wil ik, ook namens mijn kinderen, directie, bedrijfsleiding, bazen en personeel dank zeggen voor het mede leven bij de langdurige ziekte van mijn man. Ook hartelijk dank voor de grote belangstelling bij de begrafenis. Het was voor ons een grote troost van zoveel col lega's blijken van medeleven te mogen ontvangen. Mevrouw C. Vol-Miedema Mede namens mijn kinderen en klein kinderen wil ik u allen hartelijk dankzeg gen voor de blijken van medeleven en voor de mooie bloemen, die geschonken zijn bij het overlijden van mijn man. Mevrouw P. E. A. Groenendijk-de Jong Foto-van-de-maand oktober, groep gevorderden B, J. Timmer. Het seizoen 1966-1967 is weer be gonnen. Op ons programma staan onder andere een cursus voor begin ners en het maken van een speelfilm. Eenmaal per maand komen de begin ners bij elkaar en wordt er op duide lijke wijze les gegeven. Na afloop van de cursus zullen de beginners in staat zijn zelfstandig vergrotingen van 30 bij 40 cm of groter te maken. De les sen bestaan niet uit droge theorie, maar de leden worden op prettige manier stap voor stap in de geheimen van de fotografie ingewijd. Het is niet alleen leuk werk, zelf uw foto's te maken, het is bovendien aanzienlijk goedkoper! De foto-van-de-maand september was van J. van Roon jr. (groep begin ners) en toont ons het portret van een oude clochard. Foto-van-de- maand oktober was van J. Timmer (groep gevorderden B), een dynami sche foto van een stierengevecht! De afdeling film is thans enthousiast bezig met het vervaardigen van een speelfilm. Bent u hierin geïnteres seerd, komt u dan eens kijken op een clubavond die door de afdeling film wordt verzorgd. Foto-van-de-maand september, groep begin ners, J. van Roon jr. Hoewel onze club thans 95 leden telt. zijn beginners van harte welkom. U hoeft niet in het bezit te zijn van een dure camera met vele mogelijkheden, ook met een eenvoudig toestel kunt u goed werk leveren. Bezoekt u eens een van onze club avonden? (Iedere donderdagavond in de kantine H.T.B.)

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 20