Personalia Buitenland IDEEËNBUS OUDE FOTO'S Familie-excursies in Amsterdam Vreemde verschijning in Rotterdam DANKBETUIGING Deze maand zijn in Amsterdam weer enkele familie-excursies gehouden. Zo als u weet, is het de bedoeling van deze excursies, dat huisgenoten en familieleden bekend en enigszins ver trouwd raken met het werk dat hun De heer J. J. Commissaris vertrok op 14 september naar Burgos, waar hij als machinist is gedetacheerd bij Compania Hispano-Holandesa de Cer- vezas S.A. Op 16 september vertrokken de gezinnen van de heren Snoey en Lup- ker naar Burgos. Mevrouw G. Geerse-van der Hoef en haar zoontje reisden op 19 septem ber naar Burgos. De heer E. K. P. Daniel vertrok op 21 september met zijn gezin met verlof uit Lagos naar Spanje. Op 22 september keerde mevr. W. E. M. van Staveren-van der Sanden geheel hersteld terug naar Freetown. Uit Kinshasa kwamen de heer J. W. Veenhuyzen en zijn gezin op 26 sep tember met verlof naar Nederland. Een blijde gebeurtenis vond op 26 september plaats in Sittard, waar Guy- Jean Fran$ois, zoon van de heer en mevrouw Zwart-Wijnhoven. werd ge boren. De heer J. de Lange, chef-machinist te Rotterdam, die ten tijde van zijn 25- jarig jubileum in het ziekenhuis ver bleef, stuurde ons de onderstaande dankbetuiging. De viering van het zil veren jubileum van de heer De Lange, die herstellende is van een knie-ope ratie, zal op een nader nog bekend te maken tijdstip plaatsvinden. Mede namens mijn vrouw wil ik u hartelijk danken voor alle blijken van belangstelling bij mijn 25-jarig dienst- jubileum. In het bijzonder dank ik ir. J. van Rossem en ir. C. J. Onderwater, die mij namens de directie bezochten, en de heren C. Cieremans en J. Ver kerk, die mijn collega's vertegenwoor digden. J. DE LANGE man, respectievelijk vader of ver loofde bij Heineken verricht. Van de groep, die op 6 oktober jl. nader met onze Amsterdamse brouwerij kennis maakte, werd in de raadskelder deze gezellige groepsfoto gemaakt. Na genoten verlof keerden de heer B. C. Vink en zijn gezin op 1 oktober terug naar Lagos. Op 3 oktober eindigde het verlof van de heer L. W. Gillissen: hij reisde op die datum met zijn gezin terug naar Bujumbura. Op 6 oktober ten slotte keerde de heer P. Phaff terug naar Freetown; hij werd vergezeld door de heer C. van der Molen, die voor enige maanden als machinist is gedetacheerd bij Sier ra Leone Brewery Ltd. Door de plaatselijke ideeënbuscom missie in Amsterdam werden in de afgelopen periode de volgende be loningen toegekend. R. D. King en J. v. d. Werf, alg. werkplaats: Het aanbrengen van een trechter on der de kistenkeerder, voor afvoer van vuil, met als resultaat werkbesparing en minder slijtage aan de kistenbaan. Beloning 50,samen. R. D. King, alg. werkplaats: Het aanbrengen van een beschermkap tegen water op de motoren van de spoelmachines, waardoor minder sto ringen optreden en er minder repa raties nodig zijn. Beloning 15, C. A. F. Boskemper, alg. werkplaats: Vernieuwing van de korte rolbanen met U-balken, waardoor een steviger constructie ontstaat met als gevolg minder reparaties. Beloning 35, Tevens werden vier aanmoedigings premies toegekend, nl. aan de heren J. v. d. Werf (alg. werkplaats), R. D. King (alg. werkplaats), E. Jonker (ga rage) en A. N. v. d. Steen jr. (verk. secretariaat). Zoals u weet plaatsen wij iedere maand achter op Vers van 't Vat een oude foto. U heeft natuurlijk ook wel gezien, dat deze foto's de laatste tijd steeds uit Rotterdam afkomstig zijn. Van Amsterdam hebben we namelijk geen oude foto's meer. Daarom vragen wij aan alle Am sterdammers: Heeft u niet ergens nog zo'n oude foto? Zo ja, stuur die dan naar de redactie in Rotter dam. Wilt u er dan ook even bij schrijven of u de foto terug wilt hebben? Sinds enige tijd is naast de parkeer ruimte op de binnenplaats van de Rotterdamse brouwerij een vreemde verschijning te zien. Een op het oog ouderwetse stoomketel-op-wielen, die samen met een olietank een keurig afgebakende plaats heeft gekregen. Deze mobiele installatie heeft tijde lijk een gedeelte van de taak van het ketelhuis overgenomen. Door het uit vallen van de hogedrukketelinstallatie was namelijk de capaciteit van het ketelhuis te klein geworden om ook nog de centrale verwarming van het kantoor aan de Crooswijksesingel te verzorgen. In afwachting van de komst van de inmiddels bestelde, nieuwe stoomketel is toen bij een zo genaamd grondstoombedrijf in Pijn- acker een verplaatsbare stoomketel gehuurd. Hoewel deze ketel slechts een kleine capaciteit heeft, namelijk één ton stoom per uur, wordt ver wacht dat hierdoor de temperatuur in het kantoor op een aangenaam niveau kan worden gehouden.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 18