Geheel boven: De Beukema boten daveren dagelijks met dreunende diesels over de golven van de Waal. Hier drie van de vier broers, Arie, Leo en Jan in van links naar rechts de LEO, de ANTONIA en de MARIA 2, niet ver van hun basis Deest. Hierboven: Een van onze vertegenwoordigers, de heer L. van der Velden in een verkoopgesprek met een van de Beukema broers. Het gaat kennelijk over bier Links: temidden van water, wind en wolken Onder: 'n Gedeelte van het interieur van de ANTONIA, een van de vier snelvarende Beukema supermarkten. nodig heeft. Wie een kijkje neemt in zo'n moderne par levinker staat minstens verbaasd als hij ziet en hoort welke verscheidenheid aan artikelen zo'n snelvarende supermarkt aan boord heeft. Vanzelfsprekend het vol ledige levensmiddelenpakket, waaronder dus ook groen ten, vers vlees en zelfs kip en konijn. Maar ook levert de parlevinker kleding, rookwaren, boeken, schoeisel, speelgoed, souvenirs, frisdranken en niet te vergeten, bier. In de wereld van de schippers is Heineken zeer populair, hoorden en zagen we toen we een middag met drie van de vier broers op het water waren. Op de drukbevaren Waal komen de Beukema's met al lerlei nationaliteiten in contact. Dat levert overigens geen enkel (taal)probleem op. Soms echter is het alle maal een beetje moeilijk uit elkaar te houden. Vertelt Leo: „Kwam ik laatst op een Frans schip, waarvan de schipper een Joegoslaaf was, zijn vrouw van Engelse afkomst bleek te zijn, terwijl de matroos uit Zwitserland afkomstig was. Welgeteld vijf nationaliteiten bij elkaar!" De Beukema broers zijn de hele dag in de weer op het wijde water van de Waal. Met hun door krachtige diesels voortgestuwde boten kunnen zij lezen en schrijven. Zij varen trouwens toch goed, onder de Fleineken vlag, met het meest getapte bier aan boord! 11

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 13