Een gedeelte van het welhaast onoverzienbare interieur. (Foto „Misset".) in deze super supermarkt niet kopen kan. Nogmaals, al leen op het gebied van huis, tuin en keuken. Geen auto's dus, maar toch wel fietsen bijvoorbeeld. Men zou verwachten, dat voor zo'n gigantische winkel een zeer grote magazijnruimte nodig is. Dat is echter niet zo. De oppervlakte van het magazijn beslaat amper een tiende van de totale ruimte. Dit is bereikt door een uitgekiend bevoorradingsschema, waarbij de goede ren, die ter aanvulling van de winkelvoorraad nodig zijn, dagelijks aangevoerd en rechtstreeks in de verkoopruimte geplaatst worden. Een van de bijzonderheden van de supermarkt in Scho- ten-Merksem is het gesloten televisiecircuit, waarvan de camera's die overigens meer als preventieve „bewa kers" dienst doen in zowel de winkel als het magazijn duidelijk zichtbaar zijn. Op de parkeerplaats ter grootte van een paar voetbal velden is ruimte voor 2600 auto's. In de tijd dat men winkelt, kan men desgewenst in het servicestation zijn auto laten wassen, doorsmeren en dergelijke. Naast de ingang is een restaurant gelegen, waar eveneens het „help yourself'-systeem is toegepast. In de supermarkt stond deze display opgesteld, die was gemaakt door de heer Gilles. Aan het einde van de excursie overhandigde de heer Gilles namens Heineken een geschenk aan de gerant van de supermarkt, de heer Van Passel. Vierde van rechts de heer Abbink, die op de groepsfoto (op de pagina hiernaast) niet zichtbaar is. Rechts boven op de foto ziet u een bord met de typische aanduiding „water en bier". Met water worden hier de frisdranken bedoeld. Geheel rechtsboven een van de (voortdurend rond draaiende) televisiecamera's. De service in de winkel gaat letterlijk tot buiten de deur. In de tijd dat men zijn auto uit het parkeervak haalt en tot voor een soort afleveringsperron rijdt, wordt het wagentje met inkopen naar buiten gereden, zodat men de boodschappen alleen maar behoeft in te laden. Het koopcentrum te Schoten-Merksem is dagelijks ge opend van negen uur 's ochtends tot negen uur 's avonds. De excursie naar dit bijzondere en bijzonder grote win kelbedrijf was voorbereid door en stond onder leiding van de vertegenwoordiger van Heineken Import België, de heer F. P. Gilles. Het bezoek aan Europa's grootste en misschien ook wel mooiste supermarkt is voor onze vertegenwoordigers een uitzonderlijke gelegenheid geweest zich persoonlijk van de ontwikkeling op dit ge bied op de hoogte te stellen.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 11