Bezoek van de heer Klomp aan Nigeria en Ghana Het storten (in één dag!) van de eerste helft van de vloer van de nieuwe lagerkelder. De dikte van de vloer is ongeveer anderhalve meter. zienlijk groter. Zestig aluminium tanks, elk met een inhoud van 1800 hl, zullen straks de Bossche brouwerij in staat stellen ruim honderdduizend hectoliter bier méér te laten rijpen. De constructie van de kelder is vrij wel gelijk aan die van de vorige. Zij bestaat uit betonnen kolommen, waar tussen de tanks opgehangen worden. In zijn functie van directeur van Heineken Internationaal N.V. maakte drs. J. A. Klomp enige tijd geleden een reis langs enkele van de met ons geassocieerde brouwerijen in Afrika. In Nigeria, waar de heer Klomp on langs werd benoemd tot commissaris van Nigerian Breweries Ltd., werd te zijner ere door de heer J. F. Mackay. general manager van de brouwerij in Lagos, een ontvangst gegeven. Op de foto ziet u v.l.n.r. de heer Klomp, mevrouw Mackay. mevrouw Akino- sum en de heer Mackay. Ter gelegenheid van het bezoek van de heren Haywood en Klomp aan Kumasi Brewery Ltd. in Ghana werd door de general managers, de heren Scheltema en Crumbley, een party georganiseerd. Voor de heer Crumbley was dit tevens zijn afscheidsfeest en tegelijkertijd een welkom voor zijn opvolger, de heer Reeves. Een van de 150 genodigden was sir Osei Agyeman Trempeh II. de Asantehene (koning) van Ashanti, een provincie zo groot als Nederland met Kumasi als hoofd stad. De koning heeft in 1959 de officiële opening van de brouwerij verricht. Op de foto ziet u v.r.n.l. lady Mary, een van de vrouwen van de Asantehene, de heer Klomp, de Asantehene, de heren Haywood en Crumbley en mevrouw Scheltema.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 6