De uitbreidingen in Den Bosch De bouw van de nieuwe bottelarij/helderbierkelder is in een volgend stadium gekomen. De heipalen zijn geslagen, de vloer is gestort en alles is in gereedheid gebracht om met het optrekken van het gebouw te beginnen. Op de achtergrond de oude bottelarij met rechts en links respectievelijk het perron leeg en het perron vol. (Foto 1) De werkzaamheden in verband met de uitbreiding van onze grootste brou werij, die in 's-Hertogenbosch, vinden gestaag voortgang. In een van onze vorige edities hebben wij u enkele beelden laten zien van het geweldig grote aantal heipalen (1638) dat nodig was voor de fundering van de nieuwe bottelarij/helderbierkelder. Deze fun dering is inmiddels gereedgekomen, waarna men een begin heeft gemaakt met de bouw van de eigenlijke botte larij/helderbierkelder (foto 1). Ook aan de andere zijde van het terrein vinden uitbreidingen plaats. Er wordt hard gewerkt aan de bouw van een nieuwe gistkelder. Dit project wordt in de wandeling .,de gistkelder 1968" genoemd, hetgeen betekent, dat hij 1 januari 1968 in bedrijf gesteld dient te worden. Foto 2 geeft een beeld van de bouw van deze nieuwe gistkelder met links de eerste van de tien gistbakken in de bekisting. Even als bij de laatstgereedgekomen gist kelder en zoals ook bij de nieuwe gistkelder in Amsterdam het geval was, wordt een systeem toegepast van gesloten, betonnen bakken, inwendig bekleed met roestvrij staal. De bouw van deze gistkelder zal ruim 28.000 hl aan de bestaande capaciteit toevoegen (acht tanks met elk een inhoud van ongeveer 3100 hl, twee met elk een inhoud van ongeveer 1600 hl). Gelijktijdig met de gistkeldercapaciteit wordt ook de lagerkeldercapaciteit (voor de vijfde maal in het bestaan van de brouwerij) uitgebreid. Op foto 3 ziet u het storten van de eerste helft (20 x 23 m) van de vloer van de nieuwe „lagerkelder 1968". De uit breiding van de capaciteit is hier aan- Gezicht op de bouw van de nieuwe gistkelder. Links de eerste van de tien gistbakken in de bekisting. (Foto 2) 3

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 5