de puzzelhoek Hans was het verst. Opeens riep hij: ..Oei, hier is een lekkere brede, zeg! Maar ik haal hem makkelijk!" Maar dit keer had Hans misgerekend. Hij sprong heus wel erg ver. maar niet ver genoeg. Hij plonsde in de vieze mod dersloot. ..Jongens, help me even. ik zit erin!" riep hij naar Peter en Wim. Hij probeerde naar de kant te lopen, maar dat ging niet. Zodra hij zich bewoog, zakte hij dieper in de blubber. Met bange ogen stonden Peter en Wim te kijken. Ze konden hem niet helpen, hun armen waren net iets te kort om Hans vast te pakken. Opeens holde Wim weg. ,.Hee. wat doe jij!" schrok Peter. ..Iemand halen!" riep Wim en rende voort. Al de sloten moest hij weer over en eindelijk kwam hij bij de nieuwbouw aan. ,,Zo. ben je weer terug, ventje", zei iemand tegen hem. ..Kom mee, vlug", hijgde Wim. „Mee? Waarom?" vroeg de man. ..O, toe dan! M'n vriendje zit erin en hij zakt steeds dieper weg!" De man schudde zijn hoofd. ,,Dat heb je er nou van", zei hij en pakte een plank op. „Wijs jij maar waar hij is." En weer ging het over de sloten. Toen ze bij Hans en Peter kwa men, was Hans nog verder in de modder gezakt. De man stak Hans de plank toe en zei: „Ga er op hangen en houd je stevig vast. dan ben je er zo uit." En inderdaad, na een paar rukken had de man Hans uit de sloot gehaald. Bibberend van de kou stond Hans naast de sloot te huilen. „Wat wil je nou?" vroeg de man. Alle drie haalden ze hun schouders op. Hans kon toch moeilijk met die natte kleren naar huis gaan. Maar dat moest wel. ..Waar woon je?" vroeg de man weer. Hans zei het zachtjes. „Houd dan op met huilen, ik breng je wel even met de auto", zei de man. Een uurtje later zaten de drie jongens bij Hans thuis. Hans had schone, warme kleren aan, maar hij rilde nog steeds. „Foei, wat zijn jullie toch ondeugend geweest. Je bent vast ziek, Hans", zei de moeder van Hans. Hans knikte en zuchtte. „Mam", zei hij toen zacht, „ik zal het echt nooit weer doen, heus niet." „Nee, nooit weer", zeiden Wim en Peter, „hij had wel kunnen verdrinken!" Leny Van „de drup in de regen" is een variatie op de regel, die wat mij betreft zowel op de genoten va- cantie, als op de enorme hoeveel heid ingezonden Zomerraadsel- oplossingen slaat. Had ik enerzijds maar ongeveer 15% van de vacantietijd regen (bofte u ook zo?), anderzijds ont ving ik 51 oplossingen na mijn noodkreet van de voorlaatste keer. (Of had u zoveel regenpech, dat u tot oplossen, respectievelijk inzen den kwam?) Hoe het ook zij, heel hartelijk dank voor deze verras sing en het medeleven. De oplos sing van het raadsel luidde: Azuurblauwe hemels; zonrijke dagen; prettige vacantie! De redactie heeft dan ook ge meend tegenover uw enthousiasme zes cadeaubonnen ter beschikking te stellen, waarvan de winnaars na loting als volgt naar voren zijn gekomen: Mej. T. E. van Dordrecht, Rotter dam; J. J. D. Clement, Den Bosch; mej. N. Pothoven, Amsterdam; A. J. Kruidenier, Freetown; H. G. M. van Reenen, Rotterdam en W. A. Schwantje, Amsterdam. Allen van harte! En dan starten we weer met de nieuwe reeks en wel met een Lettergroepraadsel Met behulp van de onderstaande lettergroepen: ab-ad-ag-al-al-al-an-an-ar-ar-ar- ar-ar-ar-as-at-ba-ba-ba-be-da-de- de-de-dh-dr-eb-eb-ee-el-el-el-em- en-en-en-en-en-en-ep-er-er-er-fb- fd-ge-ge-ge-ge-go-gr-ha-ha-he- be-ie-ig-ik-im-in-is-is-is-it-ka-ki- kk-ko-la-ld-lu-me-me-mo-na-nd- nd-nd-nd-nd-ng-ns-nt-od-om-on- oo-oo-oo-op-pl-pr-ra-ra-ra-rd-re- re-ri-ri-rj-rl-rn-rn-ro-rs-rt-sc-sl- st-st-st-ta-te-te-tg-tk-tm-tr-ud-ui- ui-ui-ui-un-un-ut-uw-va-va-ve- vo-vo-ze-zw, kunt u 27 woorden van 10 letters vinden, waarvan de omschrijvingen als volgt luiden: 1. lange stofjas op kantoren ge dragen 2. geest van het nieuwe in maat schappij, letteren en kunst 3. zenuwachtig 4. op zich nemen, wagen 5. kalmoes, gele plomp 6. helper 7. verborgenheid voor niet-inge- wijden 8. iemand, die iets afluistert 9. tot de wervelbeenderen be horend 10. onbaatzuchtige personen 11. soort van inktvissen 12. niet verboden 13. voortreffelijk 14. schimmelziekte in granen 15. grens van het gebied, waar het vriest 16. met zich zelf in tegenspraak brengen 17. scherts voor koud, nat Neder land 18. afgrijselijke misdaad 19. onveranderlijk 20. betaald kunnende of moetende worden 21. handel in geld 22. haren op kin en wangen bij man 23. bereid zich te laten omkopen 24. sterk schuimende barbierszeep 25. het zacht en onvast slapen 26. op drie manieren 27. botanie Indien u de juiste woorden heeft gevonden en onder elkaar heeft opgeschreven, kunt u met de 4e letter van ieder woord, van boven naar beneden gelezen, een zegs wijze vormen. Gaarne uw oplossingen uiterlijk 21 oktober a.s. in Amsterdam. En schroomt u niet in groten ge tale in te zenden. Grijp uw kans naar wederom drie feestelijke ca deaubonnen van elk drie riksen. Veel genoegen! Keiler 16

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 18