VAN ONZE VERENIGINGEN NOG EVEN... EEN „MOLENTOCHTJE" LOPEN... Natuurlijk voert een molentocht door de Alblasserwaard. Waar ter wereld zouden wij zoveel molens bijeen kun nen vinden? En waar in Holland zo veel buitenlanders met dure foto- en filmtoestellen? Waar is zoveel wind en waar zijn zoveel wolken? Molens zijn en blijven een attractie. Statig zwaaien zij hun reuze armen door de polderlucht. En zij malen water, graan of specerijen met een fel kreu nen van hun gezeilde wieken. Zij zijn een van de bezienswaardigheden van ons land. Zij horen bij Holland als kaas, klompen en Volendammer kle ding Zaterdag, 3 september 1966. De kan tine van een grote scheepswerf in Alblasserdam gonst van het gerucht van kinderstemmen. Dartele kinder voeten flitsen over onze schoenen. De kinderen spelen, zoals bij zulke tochten gebruikelijk, krijgertje tussen de groten. En door de luidsprekers komen flarden van tophits. Achter het kleine tamboerkorps gin gen wij tenslotte door het dorp en daarna konden wij onze benen strek ken in onze eigen pas. 't Was droog, dat wel en de zon scheen ook. Maar er was een ferme wind, die het droge hooi voor onze voeten joeg, zodat wij er op de smalle dijken steeds over struikelden. Op de kaartjes stond: 20 km. Maar reeds bij onze eerste rust in Nieuw Lekkerland wisten wij het al: er ko men minstens 5 kilometers bij. Er zijn op de eindeloos schijnende polderwegen wel kwinkslagen geval len. Suggesties als zouden wij in de rietvelden rond Kampen lopen en spoedig de torens van deze beroemde stad zien hielden de stemming erin. Onze nieuwe leden kwamen er zo doende wel in Riet schijnt een artikel te zijn, dat niet veel aftrek meer vindt. Er is daar ontstellend veel van. Maar ook vette weidekoeien. Die keken ons met lod derige blikken aan. Mechanische mel- kerijen doen wat vroeger mensenhan den deden. En tractors hebben ook in deze polders de plaats van paarden ingenomen. Ook waren er een paar oude boerderijen, geheel verlaten en vervallen. Bij onze terugkomst in Alblasserdam bleek het bestuur van D.E.S., dat de tocht had uitgeschreven, teleurgesteld, dat zij zoveel langer was uitgevallen. Maar meten schijnt een kwestie van accuratesse te zijn. Wij wisten het al! Volgend maal meten wij de Molen tocht eerst zelf na! vdBg. LEDENVERGADERING Op een paar leden na, die door werk in het bedrijf waren verhinderd, was iedereen op woensdag 7 september aanwezig. De bestuursverkiezing ver liep vlot. Met algemene stemmen zijn gekozen: W. H. van den Berg, voor zitter; mej. J. H. Roldaan, secreta resse; C. Timmers, penningmeester. Er werd door de leden geen behoefte gevoeld het bestuur uit te breiden. Er werden enige zeer goede suggesties ge daan omtrent volgende marsen en de Vierdaagse volgend jaar. Voor de vergadering van de Wandel kring op 23 september kwamen geen nieuwe voorstellen binnen. Nadat het officiële gedeelte was afge wikkeld vertoonde mej. Wolkenfeit haar schitterende kleurendia's, die zij tijdens de 50ste Vierdaagse heeft ge maakt, waarbij zij tevens op de band opgenomen marsliederen ten gehore bracht. Onder genoeglijke kout bleef men daarna nog enige tijd bijeen. vdBg. STRANDWANDELING Onze traditionele strandwandeling, als afsluiting van het seizoen, die eind oktober a.s. zal worden gehouden, is een heel goede gelegenheid eens met de wandelsport kennis te maken. Een paar uur lang in de heerlijke, zuivere lucht is al een belevenis op zich. En op zo'n strandwandeling wordt, als uitzondering, niet in marstempo ge lopen. Er is op zo'n winters aan doend strand zoveel te zien. Mensen zijn er dan bijna niet meer, maar die zien wij in de steden voldoende. En de beweging, het lopen zelf, is zo gezond voor het gehele lichaam. Te veel zitten wij, na afloop van onze dagtaak, in een gemakkelijke stoel, een auto, op de brommer of op de fiets. Het is een bewezen feit, dat het voor het lichaam bijzonder slecht is, te weinig beweging te hebben. Eigenlijk behoeven wij de voordelen van het wandelen niet nog eens uit de doeken te doen. Velen hebben dat voor ons reeds gedaan. Stelt u er prijs op eens mee te lopen, het eens te proberen, wel, deze strand wandeling is de aangewezen weg. Mogen wij ook u eens begroeten? vdBg. Nog even en het is te laat. Nog even en u kunt uw foto's niet meer mee laten dingen naar een prijs, want de sluitings datum van de fotowedstrijd „Vakantie 1966" is vastgesteld op 15 oktober. Weet u 't nog? Per deelnemer mogen maxi maal 3 foto's (zwart/wit) inge zonden worden. Achter op uw foto's mag uit sluitend het motto vermeld worden, samen met de letter A FOTOWEDSTRIJD (voor leden van fotoclubs) of de letter B (voor degenen, die geen lid zijn van een fotoclub). Op de foto's mag géén naam vermeld worden. Op een apart vel geeft u dan naam en adres op, alsook het motto waaron der u inzendt. Linksboven op de envelop ver meldt u „Fotowedstrijd 1966". Haast u! Nog even en het is 15 oktober! 12

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 14