Afscheid J. STOUTENBERG De heer J. Stoutenberg, die 7 september afscheid nam, tijdens zijn dankwoord. Woensdag 7 september jl. nam de heer J. Stoutenberg afscheid van de Rotterdamse brouwerij. De heer Stouten berg kwam 29 september 1919 in dienst. Een klein rekensommetje vertelt, dat hij op nog geen maand na 47 jaar bij Heineken werkzaam was. De heer Stoutenberg is begonnen in de bottelarij. De eerste oktober van het jaar 1921 werd hij overgeplaatst naar het kantoor, waar hij belast werd met het opnemen van de nummers en litermaten van de fusten. Een half jaar later ging hij de gelederen in de tapkelder versterken. Tijdens de ontvangst bij de bedrijfsleiding bleek dat er in die jaren wel het een en ander veranderd is. Niet alleen de werkzaamheden, maar ook de verhoudingen tussen de mensen. ..Als je vroeger", aldus de heer Stoutenberg. „als jongen iets deed wat de ouderen niet zinde, kreeg je gewoon een draai om je oren. Dat hoef je nu niet meer te proberen, want dan krijg je er twee terug." Voordat de heer Stoutenberg bij Heineken kwam, werkte hij bij een kapper. In de oorlog kwam dat wel van pas, hij werd toen de kapper van de brouwerij. De heer Van Rossem dankte de heer Stoutenberg, ook namens de directie, voor al die jaren trouwe dienst. Ook mevrouw Stoutenberg werd in die dank betrokken. Zij had er voor gezorgd dat haar man zijn werk steeds kon doen. Daarna ontving de heer Stoutenberg uit handen van de heer Van Rossem de bekende envelop. In kantine Hollandia sprak de heer Moelker de heer Stoutenberg toe. De heer Moelker memoreerde de begin periode van de heer Stoutenberg bij Heineken. Hij kwam toen in een klein bottelarijtje terecht, waar 100 hl per week gebotteld werd. Nu is dat 2500 hl per week. „In de tapkelder", aldus de heer Moelker. „was het hard en zwaar werken. Niet alleen kon je goed met je mond werken, maar ook met je handen. De brouwerij heeft nooit een strop aan je gehad. Na 1945 ging je gezond heid achteruit. Je moest enige kleine operaties en een grote ondergaan. We dachten dat je niet meer terug zou komen, maar je kwam wel terug. Jammer is het, dat je de laatste twee jaar niet meer hebt kunnen werken. Het was altijd een bijzonder prettige sfeer bij ons." De heer Moelker wenste de heer Stoutenberg nog veel gezonde jaren toe temidden van zijn gezin en bood hem toen namens de afdeling een envelop met inhoud aan. Mevrouw Stoutenberg werd verrast met een prachtig bloemstukje. Ten slotte dankte de heer Stoutenberg alle aanwezigen voor hun komst, hij dankte voor de woorden die tot hem gesproken waren en voor de cadeaus die hij gekregen had. Hierna was men nog enige tijd gezellig bijeen. DANKBETUIGINGEN Mede namens mijn vrouw wil ik gaarne directie, bedrijfsleiding, chefs en collega's hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling bij mijn 25-jarig jubileum, alsmede voor de cadeaus en de bloemen die ons bij die gelegenheid werden aangeboden. Het is een dag ge weest, die wij niet licht zullen vergeten. j q VAN DER WATER Voor de belangstelling bij mijn 25-jarig jubileum alsmede voor de cadeaus die ik toen mocht ontvangen, wil ik, mede namens mijn vrouw en zoon, gaarne mijn hartelijke dank betuigen aan directie, bedrijfs leiding, chefs en collega's. a. a. de KEIZER Mede namens mijn vrouw wil ik hartelijk dank zeggen voor het cadeau, de prachtige bloemen en de belangstelling die ik mocht ontvangen bij mijn 25-jarig jubileum. a. L. DE BRUIJN Mede namens vrouw en kinderen wil ik u allen danken voor de onver getelijke wijze waarop u allen het afscheid voor mij gemakkelijker heeft gemaakt. j. BORM Mede namens mijn man wil ik gaarne directie, personeelsleden en verkoopsecretariaat bedanken voor het prachtige cadeau en de mooie bloemen, die wij bij ons huwelijk mcchten ontvangen. J. C. M. MULDER-VERMEULEN Voor uw grote belangstelling op mijn jubileumfeest en voor uw bij dragen aan de waarlijk schitterende cadeaus, zeg ik u op deze plaats nogmaals zeer hartelijk dank. q |_j ULENBERG Mede namens mijn vrouw, hetgeen ik beslist niet mag vergeten, zeg ik hierdoor allen die, op welke wijze dan cok, hebben willen bijdragen om de 2e september 1983, de dag waarop ik mijn 25-jarig ambtsjubileum bij Heineken heb mogen herdenken, tot een waar feest voor ons te doen uitgroeien, bijzonder hartelijk dank. Wij zullen nog heel lang met heel veel genoegen op deze dag terugzien. j LEEFLANG Mede namens mijn vrouw wil ik directie, bazen en collega's dank zeggen voor de belangstelling die ik bij het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd mocht ontvangen. j STOUTENBERG „Jan, het schiet me ineem gegaan." te binnen... je bent gisteren met pensioen Wie heeft nog complete jaargangen? Voor documentatie- en archiefdoeleinden zou de redactie graag in het bezit willen komen van zo veel mogelijk complete jaargangen van Vers van 't Vat vanaf het eerste nummer. Mocht u nog beschikken over de volledige of bijna volledige jaargangen en deze willen af staan, dan verzoeken wij u contact met de redactie in Rotterdam (toestel 368) op te nemen.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 13