ONZE JUBILARISSEN 25-jarig jubileum J. C. VAN DER WATER 25-jarig jubileum A. A. DE KEIZER Donderdag 4 augustus jl. was het 25 jaar geleden dat de heer Van der Water bij Heineken Rotterdam in dienst kwam. De jubilaris was toen kuiper van beroep en wilde van werkgever veranderen. In die tijd had Heine ken enkele Duitse kuipers in dienst, die, omdat het oorlog was, in 1941 in militaire dienst moesten. Vier Duitse kuipers gingen heen en twee Nederlandse kui pers kwamen voor hen in de plaats. Een van die twee was de heer Van der Water. Ze hadden het toen heel erg druk, want met z'n tweeën moesten ze het werk van vier personen doen. In 1954 begon Heineken met de overschakeling van houten fusten op stalen fusten. Dat jaar werd hij overgeplaatst naar de garagewerkplaats. Dat was heel iets anders dan de kuiperij, maar de jubilaris heeft zich daar helemaal aan kunnen passen. Namens de directie dankte de heer Van Rossem tijdens de ontvangst bij de bedrijfsleiding de jubilaris voor het geen deze in de 25 jaar voor de brouwerij had gedaan en bood de heer Van der Water een geschenk onder cou vert aan. De heer Van Rossem betrok ook mevrouw Van der Water in zijn dank voor haar steun op de achtergrond. Daarna speldde hij de gouden Heineken ster op de revers van de jubilaris. In kantine Hollandia bood de heer De Keizer namens de hengelvereniging de heer Van der Water een doos sigaren aan. Vervolgens kreeg de jubilaris een envelop met inhoud en zijn echtgenote een prachtig boeket anjers dat de heer Hellewegen aanbood namens het jubileumfonds. Namens de collega's overhandigde de heer Den Boer de jubilaris een barometer. Tenslotte ontvingen de jubilaris en zijn vrouw uit han den van de heer Swebe nog een prachtig boeket bloemen. Van de gelegenheid om de jubilaris te feliciteren hebben zijn collega's een druk gebruik gemaakt. De tweede jubilaris in deze reeks was de heer A. A. de Keizer, Rotterdam, die 11 augustus jl. zijn 25-jarig dienstverband bij Heineken herdacht. Op 4 augustus jl. herdacht de heer J. C. van der Water het feit, dat hij 25 jaar geleden bij Heineken in dienst trad. Donderdag 11 augustus jl. heeft de heer De Keizer zijn 25-jarig dienstverband bij Heineken Rotterdam her dacht. De jubilaris begon zijn werkzaamheden destijds in de kuiperij. Het bewerken van hout zat echt in de vingers van de jubilaris. Voor zichzelf, zo vertelde hij, heeft hij ook enige sierfustjes gemaakt. In augustus 1960 moest de jubilaris omgeschoold wor den, in verband met de overschakeling op de bekende stalen fusten. Vanaf 21 augustus 1961 is de jubilaris werkzaam op de mechanische werkplaats. Op de dag van zijn jubileum werd de heer De Keizer samen met zijn vrouw en zijn 15-jarige zoon allereerst ontvangen door de bedrijfsleiding. Namens de directie dankte de heer Van Rossem de jubilaris voor diens 25 jaren trouwe dienst en bood hem de bekende envelop met inhoud aan. Ook dankte de heer Van Rossem mevrouw De Keizer, want zij moest haar man toch altijd weer „opvangen". Daarna werd de jubilaris getooid met de gouden Heine ken ster, het ereteken voor 25 jaren dienstverband. Toen was de tijd daar om naar kantine Hollandia te

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 10