Heineken in de vlaggenparade van Amerikaanse High School Band Speedboatraces te Bellingwolde Maandag 20 juni jl. zorgde „The Cardinal Dougherty High School Band" in Amsterdam voor een muzi kale happening van de eerste orde. Deze band, die in Amerika grote be kendheid geniet (hij won onder an dere de eerste prijs in de parade ter gelegenheid van de installatie van president Johnson) was voor de eer ste maal buiten de Verenigde Staten. Vanuit Nederland is het muziekkorps inmiddels een toernee door tien Euro pese landen begonnen. Na een ontvangst op de brouwerij, waar enkele leden van de band op het balcon van 't Koelschip een uitvoering gaven, volgde omstreeks het middag uur het officiële optreden in de hoofdstad. Daarbij marcheerde het 210 man sterke muziekkorps, vooraf gegaan door de Heineken T-Ford, over de volle breedte van het Damrak op naar de Dam. Zoals u op een van de foto's kunt zien bevond zich bij de meegevoerde vaandels ook de Heine ken vlag. Op de Dam werd een kort concert gegeven, na afloop waarvan de muzikanten een rondvaart door de Amsterdamse grachten maakten, 's Middags kregen de leden van de band op het Museumplein een opcn- luchtmaaltijd aangeboden, waarbij Heineken bier (in exportverpakking) werd geserveerd. Tot slot van het optreden concerteer de „The Cardinal Dougherty High School Band" op een gedeelte van het Museumplein gedurende een uur voor de genodigden en het publiek. De band op de Dam. Links: De openluchtmaaltijd op het Museumplein werd ook bijgewoond door de heren Campagne en Van der Werf (resp. 2e en 3e van links) die met welgevallen hun Hollandse Nieuwe naar binnen laten glijden. De leider van de band (links) kijkt vol afgrijzen naar dit vaderlandse ritueel. Rechts: Trots voerden de vaandeldragers ook de Heineken vlag mee. Op 5 juni jl. zijn in Belling wolde (Groningen) internatio nale Speedboatraces gehouden. Langs het parcours, bij de start en de finish waren Heineken vlaggen en spandoeken aan gebracht. Verder werd langs het gehele parcours (27 km) uitsluitend ons bier verkocht.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 9